Barcelona ka marrë një lajm të mirë ditën e fundit, pasi Marc-Andre ter Stegen është kthyer në trajnimin me grupin pasi ishte jashtë më ndeshjet e javëve të para të sezonit shkaku i dëmtimit.

Portieri duhej t’i nënshtrohej një operacioni për një dëmtim në gjurin e djathtë në verë dhe nuk ka luajtur ende në sezonin 2020/21.

Miku i tij brazilian, Neto, e ka zëvendësuar gjermanin në portë dhe ka bërë mirë deri më tani.

Zyrtare: Barcelona rinovon me Piquen, Ter Stegen, Lenglet dhe De Jong – vendosen klauzola të frikshme Zyrtare: Barcelona rinovon me Piquen, Ter Stegen, Lenglet dhe De Jong – vendosen klauzola të frikshme

Tani, megjithatë, gjermani madje mund të bëjë një kthim dhe të bëhet pjesë e skuadrës së Barcelonës këtë fundjavë në ndeshjen e së shtunës në udhëtim te Alaves.

Reklama

Samuel Umtiti gjithashtu ishte përsëri në fushë, me Barcelonën që konfirmoi se qendërmbrojtësi francez përfundoi një pjesë të seancës me bashkëlojtarët.

Reklama

Ndryshe, Ter Stegen javëve të fundit rinovoi kontratën me klubin nga Camp Nou. /Telegrafi/