LAJMI I FUNDIT:

Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Klubi anglez, Manchester United është gati të mbyllë kapitullin e karrierës së shumë lojtarëve të ekipit të parë këtë verë.

Reklama

Djajtë e Kuq po përgatiten të shesin tetë lojtarë të skuadrës së parë këtë verë për të financuar shpenzimet e tyre të planifikuara.

Trajneri holandez, Erik ten Hag dëshiron të rinovojë në mënyrë drastike skuadrën e tij për të sfiduar për trofetë më të rëndësishëm në sezonin e ri.

Sipas mediumit The Mirror, Alex Telles dhe Eric Bailly do të largohen të dy, ndërsa Brandon Williams është gjithashtu i disponueshëm për transferim.

Unitedi do të shesë portierin Dean Henderson, kapitenin e klubit Harry Maguire dhe lojtarë të tjerë të ekipit të parë.

Sulmuesi Anthony Martial është në dyshim rreth një shitje, ndërsa nënshkrimi i shtrenjtë Jadon Sancho nuk është gjithashtu i sigurt në Old Trafford. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Ndërkombëtare
Kalo në kategori