LAJMI I FUNDIT:

Do të shokoheni se çfarë ka bërë stuhia ‘Eunice’ në shtëpinë e portierit të Arsenalit

Do të shokoheni se çfarë ka bërë stuhia ‘Eunice’ në shtëpinë e portierit të Arsenalit

Ylli i Arsenalit, Bernd Leno, pa shtëpinë e tij të goditur nga një pemë mes kaosit të shkaktuar nga stuhia “Eunice”.

Britania u godit nga moti i keq, me më shumë se një milion shtëpi të mbetura pa energji në mes të stuhive të forta.

Portieri 29-vjeçar ka përdorur rrjetet sociale për t’u treguar fansave dëmin që i është shkaktuar kopshtit të tij nga “Eunice”.

Bernd Leno shared an image of a fallen tree in his back garden

Gjermani postoi një imazh të një peme që ka rënë anash në oborrin e tij, me mbishkrimin ‘oh mirë’.

Ai ndau një tjetër pemë të shtrirë pranë shtëpisë së tij, duke shtuar: “afër”.

Stadiumi më i kushtueshëm në botë - shtëpia e Tottenhamit demolohet nga stuhia 'Eunice'
Lexo po ashtu Stadiumi më i kushtueshëm në botë - shtëpia e Tottenhamit demolohet nga stuhia 'Eunice'

Leno mund të ndihet paksa i mërzitur për fatin e tij, pasi ka dhuruar një sezon zhgënjyes te Gunners.

Pas fillimit të tre ndeshjeve të para të sezonit në Premier League, gjermani humbi pozicionin e tij fillestar ndaj Aaron Ramsdale.

Storm Eunice has wreaked havoc in the UK

Që atëherë, atij i është dashur të kënaqet me një paraqitje në Kupën e Ligës, si dhe me një paraqitje në humbjen e Arsenalit ndaj Nottingham Forest në FA Cup.

Nga kjo stuhi është goditur edhe stadiumi i rivalit të tyre lokal, Tottenhamit, pasi çatia e shtëpisë së tyre është demoluar tërësisht. /Telegrafi/

https://www.dailymotion.com/video/x881bup

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona e gatshme ta shesë

Barcelona e gatshme ta shesë "përbindëshin" - ia cakton çmimin

La Liga
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

Kombëtarja e Shqipërisë
Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

La Liga
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Kalo në kategori