LAJMI I FUNDIT:

Të paktën pesë skuadra janë vënë pas Marcelos – braziliani ‘vërshohet’ me oferta nga kampionate të ndryshme

Të paktën pesë skuadra janë vënë pas Marcelos – braziliani ‘vërshohet’ me oferta nga kampionate të ndryshme

Ka vetëm një javë që kur Marcelo i dha fund 16 sezoneve te Real Madridi, në të cilat ai është bërë lojtari që ka fituar më shumë tituj përgjatë historisë 120-vjeçare të skuadrës së “Los Blancos”.

Reklama

Braziliani, i cili ka shpjeguar se dëshiron të mbetet aktiv, këto ditë po pushon dhe po vlerëson ofertat që po i vijnë nga ekipe të ndryshme evropiane, por jo vetëm edhe nga vendlindja e tij, Brazili.

I fundit, sipas asaj që raporton “AS”, vjen nga Turqia, Fenerbahce, kërkon të afrojë brazilianin. Turqit duan të forcojnë projektin e tyre, ata e mbyllën sezonin e shkuar në vendin e dytë pas Trabzonsporit dhe tashmë do me patjetër ta fitojë titullin.

Ronaldo synon t'i bëjë bashkë Marcelon dhe Dani Alvesin
Lexo po ashtu Ronaldo synon t'i bëjë bashkë Marcelon dhe Dani Alvesin

Te Fenerbahce Marcelos duan t’i ofrojnë të njëjtën pagë si Ozil, që arrin në katër milionë euro në sezon.

Megjithatë kjo ofertë nuk duket shumë tunduese për Marcelon duke ditur se përveç ekipeve në Brazil, për të kanë shfaqur interes të lart edhe Valencia, Marseille, Valladolid e Milan në Evropë.

Plus faktit që vetë Marcelos nuk do i pëlqente të largohej fare nga Madridi duke ditur që djali i tij Enzo është një nga talentet që spikat më shumë në La Fabrica. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

Super Liga
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Kalo në kategori