LAJMI I FUNDIT:

Te Olympiacosi janë të shokuar me gjendjen e Marcelos

Te Olympiacosi janë të shokuar me gjendjen e Marcelos

Marcelo është një legjendë absolute e Real Madridit. Pasi iu bashkua klubit në vitin 2007 nga Fluminense si lojtar i ri, dhe do të vazhdonte të kalonte më shumë se 15 vjet në “Santiago Bernabeu”. Gjatë asaj periudhe kohore, ai fitoi tituj të shumtë dhe konsiderohet si një nga mbrojtësit e majtë më të mirë në historinë e lojës.

Sidoqoftë, braziliani më në fund do t’i jepte fund karrierës së tij në Real Madrid, dhe ai mori fundin e aventurës së tij, duke fituar Ligën e Kampionëve në ndeshjen e tij të fundit me klubin.

Megjithatë, ende vetëm 34 vjeç, braziliani nuk ishte gati të largohej nga loja fare dhe në vend të kësaj përfundoi duke iu bashkuar gjigantëve grekë Olympiacos. Ai u prit si hero atje, por që atëherë, gjërat duket se janë përkeqësuar.

Reklama

Siç raporton SPORT, Olympiacos tani po kërkon një mënyrë për të ndërprerë kontratën me Marcelon. Ata vënë në dyshim gjendjen e tij fizike.

Fitnesi ishte bërë një problem edhe për Marcelon në Real Madrid, dhe ai nuk luajti shumë futboll gjatë tre ose katër sezoneve të fundit. Dhe statistikat e tij që kur iu bashkua Olympiacos kanë qenë shumë të ulëta.

Sipas statistikave të Transfermarkt, Marcelo ka bërë pesë paraqitje për Olympiacos deri më tani dhe ka luajtur vetëm 121 minuta futboll. Ai ende nuk ka shënuar apo asistuar për klubin grek dhe nuk ka nisur ende një ndeshje për ta.

Mund të thuhet me siguri se kjo nuk është ajo që Olimpiacos do të kishte shpresuar kur nënshkroi Marcelon në verë.

Reklama

Tani, mbetet për t’u parë nëse Marcelo do të qëndrojë në klub për shumë më gjatë apo jo. Është e trishtueshme të shohësh karrierën e tij duke shkuar në këtë rrugë. Një nga mbrojtësit e krahut më të talentuar në historinë e lojës, nuk duket se i ka mbetur shumë kohë nga pensionimi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Driton Gajraku
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori