Të gjitha rezultat dhe ndeshjet e radhës në kuadër të PGL EUROPE RMR B, turneu kualifikues për Major

Sot (e diel) do të zhvillohen ndeshjet e radhës vendimtare për të mësuar tri ekipet e fundit që do të sigurojnë pjesëmarrjen e tyre në PGL Antwerp Major 2022.

Gjithsej gjashtë ndeshje me plot emocione u zhvilluan ditën e djeshme në kuadër të PGL EUROPE RMR B, tri ekipe siguruan vendin e tyre për në Major, dhe kanë mbetur edhe tri vende të tjera të lira.

Ekipi shqiptar Bad News Eagles është ende në garë pasi mposhti ekipin rus ASG me rezultat 2:0, dhe do të zhvillojë ndeshjen e tyre vendimtare duke filluar nga ora 09:00 kundër ekipit çek SINNERS.

Disa nga ekipet favorite siguruan sot vendin në Major, G2 mposhti Astralis në një ndeshje derbi, ENCE mposhti Anonymo, ndërsa NiP mposhti ekipin SINNERS.

Më poshtë ua sjellim të gjitha rezultatet e ditës së shtunë, dhe ndeshjet e ardhshme dhe vendimtare për ditën e diel, të cilat mund t’i ndiqni në kanalin zyrtar tëPGL në Twitch dhe YouTube.

12:45 HEET – Astralis
12:45 NiP – ENCE/G2 (ndeshja do të luhet për renditje)

/Telegrafi/

Një grusht brutal dhe ai nuk mund të ngitej në këmbë, ish-portieri i Chelseat pëson humbje të rëndë në MMA

Sportet Luftarake
Barcelona e sakrifikon yllin e skuadrës për të nënshkruar me Nico Williamsin

Nuk u lejua të futej në lojë për dy minuta, Messi gjen një kamerë anësore dhe shpërthen ndaj MLS-së

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Ishte shumë pranë të futej në historinë e Ligës Premier, Gvardiol tregon se pse nuk e ekzekutoi penalltinë