LAJMI I FUNDIT:

Tchouameni ka refuzuar super pagë nga PSG për të kaluar te Real Madridi

Tchouameni ka refuzuar super pagë nga PSG për të kaluar te Real Madridi

Liverpooli dhe PSG ishin në garë për Aurelien Tchouamenin për javë të tëra, por francezi vendosi të kalojë te Real Madridi.  

PSG kishte angazhuar Kylian Mbappen që të joshte mesfushorin teksa luante për kombëtaren franceze, por pa sukses.

Tchouameni, megjithatë, gjithmonë dukej se e dinte se çfarë po bënte, siç e ka dëshmuar ylli i ri i Real Madridit.

Fillimisht, ai hodhi poshtë një ofertë të madhe dhe më pas refuzoi ftesën e Mbappe për t’u bashkuar me të në Paris.

PSG, në përpjekje për të krijuar një ekip konkurrues dhe për t’ia vështirësuar jetën Real Madridit i bëri një ofertë mesfushorit prej 12 milionë euro neto në sezon, shumë më tepër se shuma që Los Blancos kanë vënë në tavolinë për të nënshkruar me lojtarin për gjashtë sezonet e ardhshme.

Reklama

Real Madrid i ka ofruar nga 6 deri në 7 milionë euro për secilën prej sezoneve të nënshkruara, afërsisht gjysma e asaj që ofroi PSG .

Tchouameni duket se i ka vënë aspiratat e tij mbi paratë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori