Reperja Tayna është emri më “in” i momentit në skenën muzikore shqiptare.

Reperja së fundmi ka rrëmbyer adhuruesit e hip hopit të dy gjinive duke i bërë për vete me këngët “Shqipe” dhe “Columbiana”.

Ajo tashmë ka 200 mijë ndjekës në Instagram për një kohë të shkurtër.

Pjesë nga klipi i Tanyas (Foto: YouTube/Friends Entertainment)

Dhe, teksa Tyna është repere asaj së fundmi edhe ju bë pyetja se cila është reperja më e preferuar në tregun botëror, Nicki Minaj apo Cardi B që po dominon aktualisht skenën.

Tayna u përgjigj se Nicki për të gjithmonë do të mbetet më e mira.

Tayna lansoi “Shqipe” së fundmi, një projekt që arriti shpejt një milion klikime. /Telegrafi/