LAJMI I FUNDIT:

Tayna bëri postim për Rita Orën, reagon nëna e yllit botëror Vera: Sa gjest i ëmbël vlerësimi yt, e dua muzikën tënde

Tayna bëri postim për Rita Orën, reagon nëna e yllit botëror Vera: Sa gjest i ëmbël vlerësimi yt, e dua muzikën tënde

Të gjithë shqiptarët ndihen krenarë për sukseset e artistes shqiptare me famë botërore, Rita Ora.

Në mesin e tyre edhe reperja nga Kosova, Tayna e cila këtë vendosi ta tregonte edhe në një postim të fundit në InstaStory.


Rap-artistja ka publikuar një video ku shihet Rita në një nga intervistat e saj të fundit, ndërsa reperja tregon për dashurinë dhe krenarin që ka për të.

Foto: Rita Ora/Instagram

“Ti je e dashur dhe ne të gjithë jemi krenarë me ty”, ka shkruar Tayna në postim.

Për këtë postim të reperes ka reaguar edhe nëna e Ritës, Vera Ora e cila tha sesa origjinale dhe e gjest i ëmbël është veprimi i Taynës për vlerësimin e yllit ndërkombëtar.

Të gjitha lajmet nga Rita Ora
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Rita Ora

“Sa e ëmbël dhe origjinale nga Tayna për vlerësimin dhe dashurën për Ritën. Këshilla ime: Bëhu e fortë që të mund të jesh e vërtetë ndaj vetës, është në rregull të jesh vlerësues ndonjëherë, të bën të qëndrosh me këmbë në tokë derisa ndihmon të tjerët ose ata që kalojnë në të njëjtën rrugë. P.S Tayna e dua muzikën tënde”, ka shkruar Vera.

Foto: Vera Ora/Instagram

Postimi i së ëmës së Ritës më pas u shpërnda edhe nga autorja e “Teke” në InstaStoryn e saj në Insatgram.

Kujtojmë që përveç nënës së saj edhe Rita në disa raste është treguar mbështetëse ndaj artistëve vendor shqiptarë.

Rita madje kishte mbështetur publikisht duetin e Taynës me Dafina Zeqirin “Bye Bye”, duke thënë se ndihet e lumtur për rrugëtimin e tyre në muzikë. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Magazina
“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

Magazina
Roza Lati rrëfeu se vuajti gjatë lidhjes me këngëtarin, Stine flet për marrëdhënien me moderatoren: S’kemi fare komunikim

Roza Lati rrëfeu se vuajti gjatë lidhjes me këngëtarin, Stine flet për marrëdhënien me moderatoren: S’kemi fare komunikim

Magazina
Sulmohet nga peshkaqeni dhe humb jetën aktori i

Sulmohet nga peshkaqeni dhe humb jetën aktori i "Piratëve të Karaibeve"

Magazina
Arbana dhe Edi tregojnë për herë të parë si nisi historia e tyre e dashurisë

Arbana dhe Edi tregojnë për herë të parë si nisi historia e tyre e dashurisë

Magazina
Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Magazina
Kalo në kategori