LAJMI I FUNDIT:

Taylor Swift shkruan histori, renditet me shtatë albume në të njëjtën kohë në “Billboard 200”

Taylor Swift shkruan histori, renditet me shtatë albume në të njëjtën kohë në “Billboard 200”

Taylor Swift është bërë artistja e parë që ka shtatë albume që renditen në top 40 të Billboard 200 në të njëjtën kohë.

Reklama

Shtatë albumet e Swift janë aktualisht në listë për javën e 1 prillit, përveç kësaj arritjeje, albumi i saj më i ri, “Midnights”, tani renditet i treti në tabelë.

Këngëtarja, e cila së fundmi performoi për herë të parë “Cowboy Like Me” në turneun e saj “Eras”, është artistja e dytë dhe e para person i gjallë që ka shtatë albume në top 40 të gjithë menjëherë, e para është Whitney Houston.

Këngëtarja e ndjerë arriti të njëjtin nivel suksesi pas vdekjes së saj në 2012, shkruan DailyMail.

Pas “Midnights”, i cili arriti kulmin në vendin e parë pas publikimit të tij në tetor, është albumi i Swit “Lover” në poziten 13-të, dhe “Folklore” dhe “1989” kanë zbritur në vendin e 13-të dhe të 14-të, respektivisht.

Në vendin e 22-të është ri-regjistrimi i vitit 2021 “Lover”, dhe albumet e saj më të fundit “Reputation dhe “Evermore” aktualisht qëndrojnë në numrin 26 dhe 31.

Krijuesja e hitit ka gjithashtu dy albume të renditura nën shtatë albumet e mëparshme, me “Fearless (Versioni Taylor)” dhe “Speak Now” që zbarkojnë në numrat 52 dhe 69.

Swift më parë kishte dhjetë albume të renditura në Billboard 200 Chart për herë të parë në karrierën e saj muajin e kaluar.

Në atë kohë, albumi “Lover: Live From Paris”, i cili u publikua ditën e kaluar të Shën Valentinit, ishte në vendin e 58-të.

Këngëtarja është aktualisht në mes të turneut të saj të shumëpritur “Eras”, i cili filloi në Glendale, Arizona në fillim të këtij muaji.

Turneu i saj i mëparshëm, “Reputation Stadium Tour”, u zhvillua në vitin 2018 dhe fitoi afro 350 milionë dollarë nga fansat, sipas Billboard.

Swift ngacmoi se do të fillonte përsëri turneun në tetor të vitit të kaluar dhe konfirmoi se ishte gati të kthehej në turne po atë muaj.

Taylor Swift zhytet në ujë dhe noton në një oqean të improvizuar në skenë
Lexo po ashtu Taylor Swift zhytet në ujë dhe noton në një oqean të improvizuar në skenë

Këngëtarja bëri një njoftim zyrtar për turneun e saj më 1 nëntor, kur zbuloi për publikun edhe datat e tij.

Këngëtarja dhe ekipi i saj krijuan një listë të gjerë grupesh për shfaqjet e saj, e cila përfshin këngë nga më shumë se nëntë prej albumeve të saj.

Artistë si Paramore, Haim dhe Phoebe Bridgers kanë shërbyer si akte mbështetëse për krijuesen e hiteve.

Turneu i Swift filloi në Stadiumin State Farm në Glendale, Arizona, i cili u riemërua shkurtimisht Swift City për nder të këngëtares.

Performuesja aktualisht është planifikuar të përfundojë serinë e saj të shfaqjeve në stadiumin SoFi në Inglewood, Kaliforni, më 9 gusht. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
ATK-ja vendos detyrime tatimore ndaj këngëtarit Sinan Vllasaliu, akuzohet se ka dëmtuar shtetin e Kosovës me mbi 24 mijë euro

ATK-ja vendos detyrime tatimore ndaj këngëtarit Sinan Vllasaliu, akuzohet se ka dëmtuar shtetin e Kosovës me mbi 24 mijë euro

Magazina

"Squid Game" i jetës reale, Netflix publikon 'trailerin' e spektaklit ku 456 garues të vërtetë do të sfidohen me lojëra të njëjta si ato në serial

Magazina
Reagimi i mrekullueshëm dhe plot krenari i Rita Orës kur në ekran i shfaqet foto e Dua Lipës

Reagimi i mrekullueshëm dhe plot krenari i Rita Orës kur në ekran i shfaqet foto e Dua Lipës

Magazina
Muzikë, mirënjohje e nderime - Radio Dukagjini shënon përvjetorin me koncert artistik: 24 vite me zanin që ju ndjek

Muzikë, mirënjohje e nderime - Radio Dukagjini shënon përvjetorin me koncert artistik: 24 vite me zanin që ju ndjek

Butrint Avdyli

"I'm Good (Blue)" e Bebe Rexhës dhe David Guettas është bashkëpunimi më i pëlqyer për vitin 2023 në Spotify, sipas një studimi të ri

Magazina
Cristiano Ronaldo shfaqet i veshur me kostumin tradicional arab

Cristiano Ronaldo shfaqet i veshur me kostumin tradicional arab

Magazina
Kalo në kategori