Këngëtarja Taylor Swift, gazetari televiziv, Gayle King dhe ylli i futbollit, Mohamed Salah, janë ndër gjashtë fytyrat e famshme të botuara në ballinën e botimit vjetor “100 njerëzit më me ndikim në botë” të revistës Time.

Reklama

Yjet e tjerë që mbulonin ballinën ishin edhe kongresistja Nancy Pelosi dhe aktorët Sandra Oh dhe Dwayne Johnson.

Taylor Swift (Foto: Kevin Winter/Getty Images for TAS)

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, e ka përshkruar Pelosin si “dëshmi e gjallë kur është fjala për marrjen e punës nga një grua”.

‘The Rock’ u vlerësua për krijimin e një mjedisi pozitiv të punës, ndërsa Oh është cituar për jetën e saj krijuese.

Reklama

Dwayne Johnson (Foto: Alberto E. Rodriguez/Getty Images/Guliver)

Muzikanti Shawn Mendes shkroi se Swift “bën që gjithë të moshuarit të ndjehen përsëri të rinj”, duke komentuar ndikimin e këngëtares amerikane.

Reklama

Beyonce shkroi një ese mbi zonjën e parë Michelle Obama. Presidenti Donald Trump dhe këshilltari special Robert Mueller ishin gjithashtu në listën e këtij viti.

Klikoni këtu për listën e plotë