LAJMI I FUNDIT:

Superliga në basketboll vazhdon me duele interesante në xhiron e 12-të

Superliga në basketboll vazhdon me duele interesante në xhiron e 12-të
(Foto: basketbolli.com)

Në mesjavë do të zhvillohet xhiroja e 12-të në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll, ku në këtë xhiro do të zhvillohen shumë ndeshje interesante.

Dueli i parë është ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Ponte Prizrenit. Bardhekaltrit do të mundohen të ndalen serinë e fitoreve të prizrenasve, që ka shkuar në gjashtë. Ponte ka treguar ndeshje të mira në xhirot e fundit, duke qenë në vendin e parë me Rahovecin me tetë fitore dhe tri humbje, kurse prishtinasit kanë tri fitore dhe tetë humbje.

Të martën përballen edhe Vëllaznimi-Golden Eagle Ylli. Kuqezinjtë kanë katër fitore dhe shtatë humbje, derisa therandasit gjashtë fitore dhe pesë humbje, andaj pritet një takim interesant.

Rahoveci dhe Bashkimi, që janë në formë të mirë në xhirot e fundit do të ndeshen të mërkurën. Vreshtarët në fakt humbën nga Ponte Prizreni në xhiron e fundit, por kanë pikë të njëjta me Ponten, kurse Portokallezinjtë ndodhen në formë shumë të mirë dhe pas Pejës kërkojnë fitoren edhe ndaj Rahovecit. Bashkimi ka gjashtë fitore dhe pesë humbje.

Peja-Trepça është sfida e fundit e kësaj xhiro. Skuadrat me traditë në basketbollin e Kosovës pritet të dhurojnë një ndeshje të bukur të mërkurën. Pejanët kanë shtatë fitore dhe katër humbje, kurse mitrovicasit dy fitore dhe nëntë humbje, duke qenë skuadra e fundit për momentin në renditje.

Prince Caffe Superliga – Java 12

E martë

13:00 Sigal Prishtina – Ponte Prizreni
15:00 Vëllaznimi – Golden Eagle Ylli

E mërkurë

13:00 Rahoveci – Bashkimi
15:00 Peja – Trepça


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Bundesliga
Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Ligat tjera
Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Premier League
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Serie A
Kalo në kategori