LAJMI I FUNDIT:

Super kompjuteri vlerëson vështirësinë e ndeshjeve të Liverpoolit për 24/25, Man City shumë me fat

Super kompjuteri vlerëson vështirësinë e ndeshjeve të Liverpoolit për 24/25, Man City shumë me fat

Liga Premier publikoi të martën (18 qershor) të gjithë listën e ndeshjeve për sezonin 2024/25. Liverpool do të përballet me Ipswich Town në ndeshjen e parë.

Por, Reds kanë një fund mjaft të ndërlikuar të sezonit. Kjo për shkak se pjesa e fundit e ndeshjeve të tyre përfshin disa ndeshje të vështira.

Super kompjuteri i Opta-s ka parashikuar për Liverpoolin shumë vështirësi në fundin e sezonit 2024/25 në mesin e 20 skuadrave të Ligës Premier.


Reds kanë një vlerësim mesatar të kundërshtarit 86.7 në këtë parashikim. Disa nga ndeshjet e tyre të vështira jashtë fushe janë kundër Aston Villas, Chelseat dhe Brighton si dhe ndeshjet në shtëpi kundër Arsenalit dhe Tottenham Hotspur.

Ajo që është mjaft e përshtatshme është se Manchester City duket se i është dhënë përsëri orar më i lehtë në sezonin 24/25. Atyre u jepet vetëm një vlerësim mesatar prej 84.4 për kundërshtarët dhe kanë disa përballje vërtet të favorshme në pjesën e fundit të sezonit.

Arne Slot do të synojë të shkojë hap pas hapi, që përfshin fillimisht marrjen e një fitoreje të madhe ndaj Ipswich Town në ndeshjen e parë përpara se të aspirojë për ambiciet për titull. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori