LAJMI I FUNDIT:

Sulmuesi i Kosovës, Astrit Selmani pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i Hapoel Beer Sheva

Sulmuesi i Kosovës, Astrit Selmani pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i Hapoel Beer Sheva

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Astrit Selmani thuhet se do të largohet nga suedezët e Hammarby për t’u transferuar te izraelitët e Hapoel Beer Sheva.

Reklama

Mediat suedeze bëjnë të kryer tashmë marrëveshjen mes dy klubeve për transferimin e sulmuesit të Kosovës.

Ky transferim thuhet se do t’i kushtojë Hapoel Beer Shevas dhjetë milionë korona suedeze apo diçka më shumë se 900 mijë euro apo rreth 1 milion euro.

Astrit Selmani ka dy opsione për të ardhmen, mes kampionatit belg dhe atij izraelit
Lexo po ashtu Astrit Selmani ka dy opsione për të ardhmen, mes kampionatit belg dhe atij izraelit

Astrit Selmani është përfolur se do të largohet nga Hammarby gjatë pranverës, pasi ai ka pasur kohë të kufizuar për të luajtur, por vetëm tani erdhi largimi i tij.

Hammarby thuhet se ka negociuar me belgët e Leuven dhe izraelitët e Beer Sheva, por në fund Selmani thuhet se e ka refuzuar Leuven dhe tani Hammarby dhe sulmuesi kanë rënë dakord me klubin izraelit për një transferim.

Sipas mediave suedeze, kanë mbetur vetëm detajet e kompletimit të transferimit dhe se Selmani tashmë pritet të udhëtojë në Izrael në ditët në vijim.

Në total, 25-vjeçari nga Kosova ka shënuar 21 gola dhe 14 asistime në 57 paraqitje për Hammarby.

Ai gjithashtu ka qenë i përfshirë në fitimin e Kupës së Suedisë me klubin në vitin 2021. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori