LAJMI I FUNDIT:

Stramaccioni shpjegon pozicionimin e Interit që mund t’i shkaktojë telashe Cityt

Stramaccioni shpjegon pozicionimin e Interit që mund t’i shkaktojë telashe Cityt
(Foto: Getty Images)

Interi është skuadra jofavorite në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt, mirëpo ish-trajneri Andrea Stramaccioni beson se klubi italian i ka disa metoda për t’i shkaktuar telashe klubit anglez.

Reklama

Cityzens triumfuan bindshëm ndaj Real Madridit në gjysmëfinale me një performancë dominuese në Etihad Stadium, derisa Nerazzurrët eliminuan rivalin lokal, Milan.

Në një intervistë për ANSA (transmrtuar nga TMW), Stramaccioni i ka treguar disa strategji të zikaltërve për natën e 10 qershorit në Stamboll.

Teoria konspirative, Interi do të fitojë Ligën e Kampionëve për shkak të Marcelo Brozovic
Lexo po ashtu Teoria konspirative, Interi do të fitojë Ligën e Kampionëve për shkak të Marcelo Brozovic

“City është sot skuadra më e mirë në botë sa i përket cilësisë dhe organizimit. Mirëpo, finalja është finale dhe diferencat bëhen më të vogla. Besoj në të dhe besoj shumë”.

“Nuk do ta them se City dhe Guardiola kanë probleme, por shqetësohen nga mbrojtja me tre futbollistë… kanë humbur vetëm nga dy skuadra, saktësisht që luajnë me tre lojtarë prapa, Tottenhami dhe Brentfordi”.

Shpjegimi se si taktikat e Guardiolas shkatërruan mesfushën e Real Madridit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve
Lexo po ashtu Shpjegimi se si taktikat e Guardiolas shkatërruan mesfushën e Real Madridit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve

“Plus, shkoni dhe shikojeni formacionin e Chelseat në finalen e vitit 2021…”, është shprehur ai.

Simone Inzaghi është i njohur se bazohet në sistemin 3-5-2 dhe nuk pritet të ketë ndonjë ndryshim taktik në finalen e madhe. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Boks
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Serie A
Kalo në kategori