Përfaqësuesja e Kosovës ka kaluar në epërsi ndaj Maltës.

Skuadra e Kosovës dominoi fuqishëm minutat e para të takimit, duke krijuar disa raste, fillimisht me Edon Zhegrovën më pas edhe me Muriqin.

Ishte një pasim i mrekullueshëm i Valon Berishës ai që e gjeti Kolollin që u hap për mrekulli duke shënuar për 1-0 me klas të hatashëm.

Goli erdhi pas 30 minutash lojë dhe një dominimi të fuqishëm.

Kosova kështu ka kurorëzuar lojën e mrekullueshme me gol në një stadium me atmosferë të shkëlqyer.

Nëse Kosova fiton do të triumfojë do të vazhdojë me lidership në grup me plot shtatë pikë. /Telegrafi/