Platforma më atraktive në vendin tonë, IPKO edhe këtë javë do të vazhdojë të transmetojë ndeshje spektakolare.

Përfaqësuesja e Kosovës dhe Kombëtarja e Shqipërisë do t’i zhvillojnë ndeshjet kualifikuese për Euro 2020.

Kosova do të luajë ndeshjen e parë në këtë kampanjë kualifikuese, ku do të jetë nikoqir i Bullgarisë në Fadil Vokrri.

Ky takim që ka ngjallur interesim të jashtëzakonshme të publikut, do të vijë në ekranet e juaja në platformën Ipko dhe në kanalin Super Sport Kosova 1.

Ditën e sotme në IPKO adhuruesit e futbollit shqiptarë mund ta shikojnë edhe Kombëtaren e Shqipërisë.

Kuqezinjtë do të luajnë në udhëtim te Andorra ku synojnë t’i marrin tri pikët e para pas humbjes nga Turqia.

Ndeshjen Andorrë – Shqipëri mund ta ndiqni në Super Sport Kosova 2.

Në mesjavë do të luhet edhe ndeshje e mbetur e javës së 23-të në IPKO Superligën e Kosovës në futboll.

Në stadiumin Fadil Vokrri të mërkurën do të zhvillohet derbi kryeqytetas mes Prishtinës dhe Flamurtarit me fillim nga ora 14:00 dhe do të transmetohet në SSK1. /Telegrafi/

E hënë, ora 20:45

Kosova – Bullgaria SSK1
Andorra – Shqipëria SSK2

E marte, ora 20:45

Zvicër – Danimarkë SSK1
Itali – Lihtenshtajn SSK2
Norvegji – Suedi SSK3

E mërkure, ora 14:00

Prishtina – Flamurtari