LAJMI I FUNDIT:

Spanja do të vazhdojë ta thotë fjalën kryesore në Evropë – Top 15 talentët më të mëdhenj nga ky vend

Spanja do të vazhdojë ta thotë fjalën kryesore në Evropë – Top 15 talentët më të mëdhenj nga ky vend

Futbolli spanjoll e ka thënë fjalën në vitet e fundit si me klube ashtu edhe me kombëtare.

Reklama

Klube si Real Madrid e Barcelona dominojnë në Ligën e Kampionëve, ndërsa Atletico Madrid e Sevilla e kanë fituar shpesh Ligën e Evropës.

Edhe Kombëtarja ka pasur suksese në vitet e fundit, duke e fituar një herë Kupën e Botës dhe dy herë Kampionatin Evropian.

Ky vend vazhdon të prodhojë talentë, të cilët që në moshë të re luajnë me ekipet e para.

Edhe tek talentet e mëdha janë klubet si Barcelona, Real Madridi dhe Atletico Madridi që udhëheqin me numrin e tyre.

Carles Alena i Barcelonën dhe Brahim Díaz i Real Madridit shihen si më të fortit nga moshatarët e tyre. /Telegrafi/

1: Carles Alena (FC Barcelona)

2: Brahim Díaz (Real Madrid)

3: Riqui Puig (FC Barcelona)

4: Ferrán Torres (Valencia CF)

5: Pedro Porro (Girona)

6: Marc Cucurella (SD Eibar – huazim nga FC Barcelona)

7: Fran Beltrán (Celta Vigo)

8: Bryan Gil (Sevilla FC)

9: Víctor Mollejo (Atlético de Madrid)

10: Oscar Rodriguez (Leganés – huazim nga Real Madrid)

11: Dani Olmo (Dinamo Zagreb)

12: Francisco Montero (Atlético Madrid)

13: Hugo Duro (Getafe)

14: Javi Puado (Espanyol)

15: Eric García (Manchester City)