LAJMI I FUNDIT:

Sow përfundon në listën e dëshirave të Arsenalit, mesfushori zbulon se Xhaka është modeli që ndjek

Sow përfundon në listën e dëshirave të Arsenalit, mesfushori zbulon se Xhaka është modeli që ndjek

Mesfushori i Eintracht Frankfurt, Djibril Soë ka përfunduar në listën e dëshirave të Arsenalit për afatin e ardhshëm kalimtar të verës.

Reklama

Topçinjtë po shikojnë disa lojtarë të Eintracht Frankfurt, duke përfshirë anësorin Jesper Lindstrom dhe mesfushorin Daichi Kamada.

Sipas mediumit The Sun, në radarin e tyre është gjithashtu edhe mesfushori zviceran Sow.

Nottingham Forest bëri një ofertë prej 17 milionë funtesh apo rreth 20 milionë eurosh për mesfushorin e Zvicrës verën e kaluar.

26-vjeçari iu bashkua Eintracht Frankfurtit katër vjet më parë nga Young Boys dhe nga atëherë ka qenë njëri nga lojtarët më stabil në Bundesliga.

Sow duke festuar një gol të Zvicrës së bashku me Xherdan Shaqirin dhe Xhakën

Interesantja e gjithë kësaj është se Sow e ka pranuar se bashkëlojtari i tij te Zvicra, ylli Arsenalit, Granit Xhaka është modeli që ai ndjek.

“Mbi të gjitha, Xhaka është një model si personalitet, si lider. Ai sjell një prani në fushë që nuk e kam parë aq shpesh më parë”, ka thënë Sow. /Telegraf/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Kalo në kategori