LAJMI I FUNDIT:

Solari: Suksesi i Hazardit do të matet me gola

Solari: Suksesi i Hazardit do të matet me gola
Hazard gjatë prezantimit (Foto: Angel Martinez/Getty Images/Guliver)
Reklama

Snatiago Solari është rikthyer në qendër të vëmendjes së mediave me deklaratën për Real Madridin dhe humbjen e thellë që pësuan ndaj Atletico Madridit.

Trajneri argjentinas në një intervistë për ESPN, ka folur edhe për transferimin e Eden Hazardit në Santiago Bernabeu dhe se si mund të përshtatet te madrilenët.


“Suksesi i Hazardit do të matet në gola, ai është një nga ata lojtarë që mund ta bëjnë ekipin të luajë rreth tij, problemi është se ai vjen për të mbushur boshllëkun e lënë nga Cristiano Ronaldo një vit më parë”, ka thënë Solari.

“Real Madridi është duke ndërtuar një skuadër të re dhe nuk mendoj se humbja 7-3 ndaj Atletico Madridit e tregon realitetin. Do të shohim në fillim të sezonit se cilat do të jenë të rezultatet. Unë kam besim se ata mund të bëjnë gjëra të mëdha”, ka shtuar më tej argjentinasi.

Zidane nën presion: Pesë gabime që i atribuohen trajnerit në paraqitjet e dobëta para-sezonale
Lexo po ashtu Zidane nën presion: Pesë gabime që i atribuohen trajnerit në paraqitjet e dobëta para-sezonale

Skuadra spanjolle deri më tani ka kompletuar pesë transferime mbi 300 milionë euro, mirëpo Zidane po i kërkon edhe disa të tjerë, pasi ka frikë se mund të dështojnë.

Madrilenët po e kërkojnë transferimin e Paul Pogbas nga Manchester Unitedi, derisa po tentojnë ta sigurojnë edhe Kylian Mbappen për verën e ardhshme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori