LAJMI I FUNDIT:

Sokratis i ofrohet Milanit

Sokratis i ofrohet Milanit
Sokratis Papastathopoulos (Getty Images)

Milanit thuhet se i është ofruar mbrojtësi grek i Borussia Dortmundit, Sokratis Papastathopoulos.

Reklama

Sipas gazetës italiane Tuttosport, drejtorit sportiv të Milanit, Massimiliano Mirabelli iu është ofrua Sokratis nga ndërmjetës të ndryshëm.

Reprezentuesi i Greqisë nuk është i panjohur për Rossonerët, pasi ka luajtur në të kaluarën me klubin nga San Siro.

Juve tenton transferimin e Sokratisit
Lexo po ashtu Juve tenton transferimin e Sokratisit

Papastathopoulos gjatë kohës së tij te Milani ka luajtur shtatë herë për klubin gjatë sezonin 2010-11.

Sokratis gjatë një dueli ndaj Cutrones në një miqësore të verës (Getty Images)

Megjithatë, ai nuk arriti të zëvendësonte lojtarët e mëdhenj si Alessandro Nesta dhe Thiago Silva dhe ndau rrugën me Milanin.

Sokratis vazhdoi karrierës në Bundesliga, ku u bashkua me Werder Bremenin, përpara transferimit te Dortmundi në verën e vitit 2013.

Papastathopoulos gjatë kohës sa ishte pjesë e Milanit (Getty Images)

Kontrata e Sokratis me BVB skadon vitin e ardhshëm, por gazeta vëren se është gati të largohet nga klubi sapo sezoni të përfundojë.

Nga ana tjetër, Rossonerët nuk do të jetë në gjendje të përballojnë shifrën e kërkuar nga Dortmundi prej 15 milionë eurosh dhe kërkon një çmim më të arsyeshëm. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Boks
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Serie A
Kalo në kategori