LAJMI I FUNDIT:

Sllovenia 2-1 Kosova, notat e lojtarëve

Sllovenia 2-1 Kosova, notat e lojtarëve

Kosova është mposhtur 2-1 në udhëtim te Sllovenia në kuadër të rrethi të pestë në Ligën e Kombeve.

Reklama

Golat për sllovenët i shënuar Jasmin Kurtis dhe Josip Ilisic, derisa për tanët realizoi Vedat Muriqi.

Sllovenia ishte skuadër më e mirë për një nuancë dhe mori notën e përgjithshme 6.66, me Kosovën që u vlerësua 6.46.

Kosova mposhtet edhe në takimin e dytë ndaj Sllovenisë - sfida e fundit është ajo me Moldavinë
Lexo po ashtu Kosova mposhtet edhe në takimin e dytë ndaj Sllovenisë - sfida e fundit është ajo me Moldavinë

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Ilicic që u notua me 8.2.

Në natën e tij më të mirë nuk ishte Anel Rashkaj, që u vlerësua me 5.6.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored