LAJMI I FUNDIT:

Skenat e rrezikshme të aktorit Tom Cruise në xhirimet e filmit të ri “Mission Impossible: Dead Reckoning Part II”

Skenat e rrezikshme të aktorit Tom Cruise në xhirimet e filmit të ri “Mission Impossible: Dead Reckoning Part II”

Kur Tom Cruise u largua nga “Oscars 2023”, shumë fansa pyetën veten se ku mund të ishte. Filmi i tij i ri “Top Gun: Maverick” ishte kandidat për gjashtë nominime dhe fitoi çmimin e “Zërimit më të mirë” në mes të një mospërfilljeje për çmimin “Aktori më i mirë”. Epo, aktori në fakt kishte një arsye të mirë për të mos marrë pjesë dhe ai në fakt u dha fansave një vështrim të fshehtë të asaj që kishte bërë disa muaj më parë.

Reklama

Në dhjetor të vitit 2022, ylli i “Rain Man” tronditi ndjekësit e tij kur dha një përditësim në lidhje me projektin e tij të fundit, “Mission Impossible: Dead Reckoning Part II”, shkruan Good House Keeping.

Duke publikuar një video të përpunuar nga xhirimet në prapaskenë, Tom zbuloi gjithashtu se filmi i ri do të shfaqë një marifet që ka vite në përgatitje. Për më tepër, ai zbuloi se lëvizja e mbushur me aksion do të jetë “gjëja më e rrezikshme që ai ka tentuar ndonjëherë” për një film.

“Shumë i emocionuar për të ndarë atë për të cilën kemi punuar. ‘Mission Impossible’”, shkroi ai në Instagram më 19 dhjetor.

View this post on Instagram

A post shared by Tom Cruise (@tomcruise)

Për shkak të faktit se filmat “Mission: Impossible” vazhdojnë të jenë të preferuar në mesin e shikuesve, u befasuan shumë kur panë se sa larg po teston Tom kufijtë e tij për një film aksion. Natyrisht, ata kanë transmetuar mendimet e tyre për këtë në Instagram.

“Planifikimi, hulumtimi dhe përkushtimi janë të gjitha kaq mbresëlënëse. Mezi pres ta shoh të marrë jetë filmi!”, shkroi një person në seksionin e komenteve.

“Tepër i çmendur, por vërtet i mahnitshëm në të njëjtën kohë”, shtoi një tjetër ndjekës.

Shkurtimisht, përkushtimi i Tomit për xhirimet e filmit të ardhshëm “Mission: Impossible” shpjegon pse ai nuk mori pjesë në edicionin e sivjetmë të çmimeve “Oscars”.

Entertainment Tonight më vonë e konfirmoi këtë si arsyen e tij për të mos qenë atje, duke thënë se prania e tij në Mbretërinë e Bashkuar ishte e nevojshme për të përfunduar xhirimet.

Filmi i ri është parashikuar të publikohet më 14 korrik 2023. /Telegrafi/