LAJMI I FUNDIT:

Sigal Prishtina zhvillon dy përballje në Poloni

Sigal Prishtina zhvillon dy përballje në Poloni
(Foto: basketbolli.com)

Sigal Prishtina do të zhvillojë dy ndeshjet e radhës në ENBL Ligë.

Reklama

Këto ndeshje do të zhvillohen në Zielona Gora të Polonisë.

Prishtinasit sonte (e martë) do të përballen pikërisht me vendasit e Zielona Goras nga ora 18:30, kurse nesër (e mërkurë) do të përballen me Polski Cukier Start Lublin, takim që zhvillohet nga ora 18:30.

Takimet zhvillohen në kuadër të Grupit A të ENBL Ligë, ku janë shtatë skuadra, ndërsa bardhekaltrit e nisën me dy humbje, nga Budivelnyk dhe Kalev/Cramo.

Kjo është hera e parë që kryeqytetasit marrin pjesë në këtë garë.