LAJMI I FUNDIT:

Si Zendaya dhe Sydney Sweeney po e pushtojnë Hollywood-in me qasje shumë të ndryshme, ekspertët zbulojnë detaje

Si Zendaya dhe Sydney Sweeney po e pushtojnë Hollywood-in me qasje shumë të ndryshme, ekspertët zbulojnë detaje

Qëkur “Euphoria” u transmetua për herë të parë në vitin 2019, Zendaya dhe Sydney Sweeney kanë pasur sukses të jashtëzakonshëm, duke e forcuar ngadalë statusin e tyre si dy nga aktoret e reja më emocionuese në Hollywood.

Ndërsa Zendaya, ishte ylli kryesor i shfaqjes kur u shfaq për herë të parë në ekranet në HBO, Sweeney, është bërë shpejt po aq një emër i njohur, pasi luajti në një mori filmash dhe shfaqjesh televizive në vitet pasuese.

Por, kur vjen puna për të vendosur veten si zonjat kryesore të industrisë, ekspertët kanë vënë në dukje se dyshja duket se po marrin qasje dukshëm të ndryshme dhe Zendaya mund të përfundojë duke shijuar ‘jetëgjatësi më të madhe të Tinsel Town’.


Zendaya ka shijuar sukses të jashtëzakonshëm pasi e forcon statusin e saj si zonja kryesore e Hollivudit

Aktorja amerikane ishte një yll i kanalit “Disney”, dhe që atëherë ajo ka vazhduar të shfaqet në ekskluzivitete të suksesshme, duke përfshirë “Spider-Man: Homecoming dhe Dune”.

Vetëm disa muaj më vonë, Zendaya u kthye në ekranin e madh me një projekt më modest – duke luajtur si aktoren kryesore në filmin “Challengers” të regjisorit Luca Guadagnino, i nominuar për “Oscar”.

Ndërkohë, Sweeney filloi të aktrojë në moshën 12-vjeçare dhe kishte luajtur në “The Handmaid’s Tale dhe Sharp Objects” përpara “Euphoria”, por shfaqja e HBO ishte me siguri pushimi i saj i madh.

Ylli i saj i Euphoria, Sydney Sweeney, ka bërë të njëjtën gjë në projekte jashtë shfaqjes

Sezoni i dytë e pa atë të marrë lëvdata për portretizimin e personazhit të saj, Cassie, dhe aktorja e mbajti vrullin duke u zhytur në një numër projektesh televizive dhe filmike pasi “Euphoria” përfundoi sezonin e saj të dytë.

Së pari ajo u shfaq në filmin dramatik të krimit i cili u publikua në HBO në SHBA, por pati një shfaqje teatrale në tregjet ndërkombëtare duke e çuar atë në një total prej 1.4 milionë dollarësh bruto në mbarë botën. /Telegrafi/

Sweeney, 26, është bërë shpejt po aq i njohur sa Zendaya vitet e fundit

Zendaya, 27, ishte ylli më i madh i shfaqjes kur u shfaq për herë të parë në ekranet e HBO

Zendaya dhe Sydney janë bërë emrat më të mëdhenj nga kasti, i cili luajti gjithashtu Maude Apatow (në të majtë) dhe Hunter Schafer (i dyti majtas); parë së bashku në 2022

Ekspertët kanë vënë në dukje se si dyshja duket se po marrin qasje dukshëm të ndryshme në përpjekjen e tyre për t'u bërë zonjat kryesore të njohura në industri; parë së bashku në 2022

Zendaya ka luajtur në dy filma që nga transmetimi i sezonit 2 të Euphoria

Sydney ka luajtur në një sërë filmash që janë lansuar si në kinema ashtu edhe në platforma transmetimi

Në trend Magazina

Më shumë
Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Butrint Avdyli

"Mirë se vjen në Kosovë" - Bebe Rexha pritet nga presidentja Osmani

Magazina
Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Magazina
Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me futbollistin e njohur francez Benjamin Pavard

Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me futbollistin e njohur francez Benjamin Pavard

Magazina
Pas mbërritjes në Kosovë, Bebe Rexha takohet me stilistin Valdrin Sahiti

Pas mbërritjes në Kosovë, Bebe Rexha takohet me stilistin Valdrin Sahiti

Magazina
Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Magazina
Kalo në kategori