LAJMI I FUNDIT:

Shpërthen një granatë dore në oborrin e një shtëpie në Zveçan

Shpërthen një granatë dore në oborrin e një shtëpie në Zveçan
Foto: Arkiv

Policia e Kosovës për rajonin e Veriut ka bërë të ditur se sot në orët e hershme të mëngjesit në Zveçan, respektivisht Zherovnicë është dëgjuar një shpërthim.

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e veriut, Veton Elshani tha për Telegrafin se dyshohet që shpërthimi është shkaktuar nga një granatë dore e cila është hedh në një oborr të një shtëpie.


“Dëme të vogla materiale janë shkaktu, ndërsa nuk ka të lënduar në njerëz”, tha tutje Elshani.

Njësitet relevante të Policisë kanë dal në vend të ngjarjes dhe janë duke u marr me rastin.

Nga Prokuroria Themelore e Mitrovicës thanë për Telegrafin se është njoftuar prokurori kujdestar dhe ka udhëzuar Policinë për të hapur rast për veprën penale “Shkaktimi i rrezikut të përgjithshëm”.

Ndërkaq, KosovaPress shkruan e shpërthimi në orët e hershme të mëngjesit ka ndodhur në shtëpinë e afaristit serb, Dragan Mllagjeviq, i njohur me nofkën Soni, në Zherovnicë të komunës së Zveçanit. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
KFOR-i mohon se ndërmjetësuan për largimin e paramilitarëve serbë nga Banjska

KFOR-i mohon se ndërmjetësuan për largimin e paramilitarëve serbë nga Banjska

Siguri
Paradite polic, pasdite sigurim në diskotekë – IPK po i heton këto raste

Paradite polic, pasdite sigurim në diskotekë – IPK po i heton këto raste

Lajme
Turistët nga Kosova braktisin Durrësin pas liberalizimit të vizave

Turistët nga Kosova braktisin Durrësin pas liberalizimit të vizave

Lajme
Muharremi bën analizën e popullsisë: Po del që nga 2011-ta, Kosovën e lëshuan për çdo vit 40 mijë persona

Muharremi bën analizën e popullsisë: Po del që nga 2011-ta, Kosovën e lëshuan për çdo vit 40 mijë persona

Sociale
Nga drama e eksodit, deri tek suksesi i shqiptarëve në Itali - Rama kryen edhe vallen e dytë kuqezi

Nga drama e eksodit, deri tek suksesi i shqiptarëve në Itali - Rama kryen edhe vallen e dytë kuqezi

Lajme
Rohde e Guerot te vila romake në Klinë: Shumë vende arkeologjike ende nuk janë eksploruar

Rohde e Guerot te vila romake në Klinë: Shumë vende arkeologjike ende nuk janë eksploruar

Lajme
Kalo në kategori