LAJMI I FUNDIT:

I shpenzuan mbi një miliard euro për një vit, por lëndimet kanë goditur ekipin – lista e gjatë e lojtarëve që mungojnë te Chelsea

I shpenzuan mbi një miliard euro për një vit, por lëndimet kanë goditur ekipin – lista e gjatë e lojtarëve që mungojnë te Chelsea

Chelsea tashmë po përballet me probleme në rritje të lëndimeve në fillim të sezonit.

Mauricio Pochettino e shijoi humbjen e parë te Blutë dhe ajo erdhi nga West Hami në fundjavën që shkoi me rezultat 3-1, ndërsa nga dita në ditë ka humbur edhe disa lojtarë kyç.

Golashënuesi Carney Chukwuemeka është një tjetër që ka pasur një problem në dy ndeshjet e para të sezonit, duke çuar në akoma më shumë zhgënjim për trajnerin argjentinas.

Chelsea mund të tentojë një strategji të re transferishmesh, pas startit të dobët në këtë sezon
Lexo po ashtu Chelsea mund të tentojë një strategji të re transferishmesh, pas startit të dobët në këtë sezon

Më poshtë mund t’i shikoni listën me lëndimet e Chelseat dhe kur ata mund të rikthehen sipas Evening Standard.

Reece James

Fatmirësisht për Blutë, Pochettino këmbënguli që James po shikonte një datë kthimi disa javë larg sesa muaj.

Me këtë në mendje, një rikthim pas pushimit të ardhshëm ndërkombëtar duket i mundshëm.

Pochettino thekson dy gabimet që Chelsea i bëri ndaj West Hamit
Lexo po ashtu Pochettino thekson dy gabimet që Chelsea i bëri ndaj West Hamit

“Nuk bëhet fjalë për disa ditë, ndoshta disa javë, por gjëja më e rëndësishme është evolucioni. E mira është se nuk është një çështje e madhe”, deklaroi trajneri i i Bluve javën e kaluar.

Data e mundshme e kthimit: Shtator 2023

Christopher Nkunku

Francezi bëri përshtypje gjatë para-sezonit, por u shkatërrua mizorisht nga një lëndim në gju në ndeshjen e fundit të turneut të klubit në SHBA.

Nkunku iu nënshtrua një operacioni dhe nuk pritet të kthehet për disa muaj.

Data e mundshme e kthimit: Nëntor 2023

Pochettino e thotë të kundërtën me atë që Caicedo shfaqi në fushë në debutimin e tij te Chelsea
Lexo po ashtu Pochettino e thotë të kundërtën me atë që Caicedo shfaqi në fushë në debutimin e tij te Chelsea

Carney Chukwuemeka

Carney Chukwuemeka shënoi golin e tij të parë të Chelsea kundër West Ham, por u detyrua të largohej për shkak të një lëndimi në pjesën e parë.

19-vjeçari u pa duke u larguar me paterica nga stadiumi i Londrës dhe mbete të shihet se sa do të mungojë.

Data e mundshme e kthimit: Ende e pazbuluar

Ylli i Chelseat shihet duke u larguar me paterica nga stadiumi i Londrës
Lexo po ashtu Ylli i Chelseat shihet duke u larguar me paterica nga stadiumi i Londrës

Armando Broja

Broja, i cili është etiketuar së fundmi nga Pochettino, është afër rikthimit pas një lëndimi të rëndë në gju të pësuar në dhjetor të vitit të kaluar.

Data e mundshme e kthimit: Tetor 2023

Krahasohen statistikat e Caicedos, Lavias dhe Endos, një pasqyrë se cili është më i miri si mesfushor defanziv
Lexo po ashtu Krahasohen statistikat e Caicedos, Lavias dhe Endos, një pasqyrë se cili është më i miri si mesfushor defanziv

Benoit Badiashile

Ashtu si Nnunku, Benoit Badiashile nuk pritet të kthehet në fushë për një kohë pas një lëndimi të rëndë të kërdhokullës para se të godiste një top në fazën përgatitore.

Francezi është rikthyer në stërvitje, por duke pasur parasysh natyrën e çështjes, nuk ka gjasa të kthehet me nxitim.

Data e mundshme e kthimit: Shtator 2023

Çfarë lidhje ka Neymar me të ardhmen e Lukakut?
Lexo po ashtu Çfarë lidhje ka Neymar me të ardhmen e Lukakut?

Wesley Fofana

Mbrojtësi që kushtoi 85 milionë euro nuk ka gjasa të luajë fare këtë sezon pas një dëmtimi në ligamentet e kryqëzuar të gjurit pasi problemet e tij me lëndimin vazhdojnë.

Data e mundshme e kthimit: Verë 2024. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Premier League
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Premier League
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga
Kalo në kategori