Atletico Madridi ka fituar 2-1 ndaj Real Betisit në kuadër të javës së 11-të në La Liga.

Reklama

Golat për Los Cholchoneros i shënoi Antoine Griezmann, ndërsa për Betisin realizoi Nabil Fekir.

Atletico Madridi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.90, me Real Betisin që u vlerësua me 6.70.

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Griezmann që shënoi dy gola dhe mori notën 8.5.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Rui Silva, që u vlerësua me 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/