0Shares

Cleveland Cavaliers kishin bërë shumë ndryshime ditë më parë duke larguar nga skuadra emra si Isaiah Thomas, Dwayne Dawe, Derrick Rose e Crowder.

Këto largime krijuan përshtypje se Cavaliers do të jenë më të dobët në vazhdim.

Por ardhjet e reja si Jordal Clarkson, Rodney Hood, Larry Nance JR dhe Hill kanë befasuar në debutimin e tyre.

Të udhëhequr nga LeBron Jamea, Cleveland ka triumfuar në derbi ndaj Boston Celtics me 22 pikë diferencë 121-99.

LeBron James ishte fantastik ku shënoi 24 pikë, 10 asistime e tetë kërcime.

Jordan Clarkson pati paraqitje të shkëlqyeshme në debutim me 17 pikë, ndërsa Roodney Hood shtoi 15 të tjera.

Fundori Rosier ishte më efikasit tek vendasit me 21 pikë e Kyrie Irving kontribuoi me 18 të tjera por që nuk mjaftuan për t’i bërë ballë Clevelandit.

Te fitorja është kthyer edhe Oklahoma City Thunder që triumfoi ndaj Memphis Grizzlies 110-92.

Në mungesë të të lënduarve Russell Westbrook e Carmelo Anthony ishte Paul George që udhëhoqi skuadrën drejt fitores.

George ishte fantastik në këtë takim me 33 pikë e tetë asistime. /Telegrafi/

Rezultatet:

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers 99-121

Oklahoma City Thunder – Memphis Grizzlies 110-92

Charlotte Hornets – Toronto Raptors 103-123

Atlanta Hawks – Detroit Pistons 118-115

Indiana Pacers – New York Knicks 121-113

Houston Rockets – Dallas Mavericks 104-97

Minnesota Timberwolves – Sacramento Kings 111-106

Portlabd Trail Blazers – Utah Jazz 96-115

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)