LAJMI I FUNDIT:

Shifrat prapa transferimit të Wijnaldum te Roma

Shifrat prapa transferimit të Wijnaldum te Roma
(Foto: Instagram/gwijnaldum)

Mesfushori i Paris Saint-Germainit, Georginio Wijnaldum, është një hap larg kompletimit të huazimit te Roma.

Reklama

Giallorossët kanë qenë mjaft të angazhuar në këtë afat kalimtar për përforcimin e skuadrës së Jose Mourinhos, i cili planifikon të konkurrojë për vendet e para në Serie A.

Paulo Dybala është një nga yjet që iu bashkua si lojtar i lirë, pastaj Nemanja Matic e Mile Svilar janë emrat tjerë të rinj që do të luajnë për klubin nga kryeqyteti italian.

Huazim me detyrim blerje për një çmim të ulet, PSG dhe Roma gjejnë marrëveshjen përfundimtare për Wijnaldum
Lexo po ashtu Huazim me detyrim blerje për një çmim të ulet, PSG dhe Roma gjejnë marrëveshjen përfundimtare për Wijnaldum

Siç raporton Gianluca Di Marzio, PSG dhe Roma tashmë po punojnë në kompletimin sa më të shpejtë të marrëveshjes dhe realizmin e transferimit.

Giallorossët janë pajtuar të paguajnë pesë milionë euro nga rroga prej 7.2 milionë eurosh e Wijnaldum, ndërsa lojtari ka hequr dora nga rreth një milion euro në formë shtesash për të lehtësuar transferimin.

Do të jetë huazim me opsion blerjeje në fund të sezonit, ndërsa Roma shpreson ta ketë lojtarin në ndeshjen e parë sezonale në Serie A ndaj Salernitanas më 14 gusht. /Telegrafi/

Afati kalimtar veror 2022
Lexo po ashtu Afati kalimtar veror 2022