LAJMI I FUNDIT:

Shakira rrezikon të paditet për mashtrim me tatime në Spanjë

Shakira rrezikon të paditet për mashtrim me tatime në Spanjë
Shakira (Foto: Robert Cianflone/Getty Images/Guliver)

Prokurorët spanjollë janë duke përgatitur një padi kundër Shakiras për mospagim të tatimeve për vlerën prej 14.4 milionë eurosh.

Reklama

E përditshmja El Pais bën të ditur se përkundër që avokatët mbrojtës të këngëtares kanë mohuar diçka të tillë, pala e akuzës posedon fakte për të ngritur padi.

Shakira (Foto: Noam Galai/Getty Images/Guliver)

Një zëdhënës i Zyrës së Prokurorit në Spanjë ka thënë për AFP se deri më tani nuk është ndërmarrë asnjë veprim dhe se çështja është akoma në fazën e shqyrtimit.

Lajmet për SHAKIRA
Lexo po ashtu Lajmet për SHAKIRA

Shakira dyshohet se nuk ka paguar tatime në Spanjë në periudhën 2011-2014, edhe pse gjatë asaj kohe ka qenë rezidente në atë shtet.

Këngëtarja është në lidhje me futbollistin spanjoll, Gerard Pique, me të cilin ka dy djem dhe që nga viti 2011 ka qëndruar në Spanjë.

Gerard Pique dhe Shakira (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Mirëpo, zyrtarisht vendbanimin e ka zhvendosur në vitin 2015. Deri atëherë vendbanimi i saj zyrtar ka qenë në Bahamas.

Sipas avokatëve të saj, deri në vitin 2014, Shakira shumicën e parave i ka fituar nga turnetë ndërkombëtare dhe nuk ka qëndruar më shumë se gjashtë muaj në Spanjë – një parakusht për të qenë taksapagues në atë vend. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Linda Halimi: Kam qenë shqiptarja e parë në një martesë të hapur me një burrë që nuk është i bardhë, presioni publik ishte shumë i madh

Linda Halimi: Kam qenë shqiptarja e parë në një martesë të hapur me një burrë që nuk është i bardhë, presioni publik ishte shumë i madh

Magazina
Fjolla Morina i bën dedikim romantik të dashurit të ri: Sot është festë e dyfishtë, ditëlindja jote dhe përvjetori jonë deri në pafundësi

Fjolla Morina i bën dedikim romantik të dashurit të ri: Sot është festë e dyfishtë, ditëlindja jote dhe përvjetori jonë deri në pafundësi

Magazina
Edon Shileku heq dorë nga identiteti

Edon Shileku heq dorë nga identiteti "Victoria Owns" me të cilin u shfaq në Big Brother VIP Kosova

Magazina
Marina Vjollca dhe Getoar Selimi marrin pjesë në Javën e Modës në Milano, shkëlqejnë me dukjen në sfilatën e 'Elisabetta Franchi'

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi marrin pjesë në Javën e Modës në Milano, shkëlqejnë me dukjen në sfilatën e 'Elisabetta Franchi'

Magazina

"Kënga Magjike" nuk do të organizohet këtë vit

Magazina
Getoar Selimi shfaqet me kapelën me ngjyrat e ylberit në Javën e Modës në Milano

Getoar Selimi shfaqet me kapelën me ngjyrat e ylberit në Javën e Modës në Milano

Magazina
Kalo në kategori