LAJMI I FUNDIT:

Sergio Ramos dhe nënshkrimet më të këqija të afatit të verës 2021

Sergio Ramos dhe nënshkrimet më të këqija të afatit të verës 2021

Paris Saint-Germain besonte se ata kishin bërë një transferim të madh falas me sigurimin e Sergio Ramos, me veteranin që ishte në gjendje të shtonte përvojën e fitimit të Ligës së Kampionëve në dhomën e zhveshjes së klubi francez, por kjo nuk ka funksionuar deri më tani.

Ramos ende nuk ka bërë debutimin e tij për klubin parisian, me një dëmtim të kyçit të këmbës që e mban atë jashtë fushave që nga gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve kundër Chelseat në sezonit 2020/21.


Sidoqoftë, nuk është vetëm Ramos që ka zhgënjyer në klubin e tij të ri këtë sezon, pasi ka pasur shumë të tjerë që kanë dështuar pas transferimeve gjatë verës.

Gazeta spanjoll ka publikuar një lajm me lojtarët që mendon që kanë dështuar dhe janë transferimet më të këqija të verës 2021.

Sergio Ramos

Mauricio Pochettino është detyruar të përdorë një dyshe mbrojtëse me Marquinhos dhe Presnel Kimpembe deri më tani këtë sezon, me Ramos që nuk është ende në dispozicion.

Në moshën e Ramosit, do të jetë tepër e vështirë të vazhdosh të kthehesh nga dëmtimet dhe të rindërtosh formën fizike dhe të presësh që të jetë i njëjti lojtar që ishte në Real Madrid.

PSG nuk nënshkroi domosdoshmërisht Ramos për të qenë një mbrojtës titullar çdo javë, por ata donin udhëheqjen e tij në momentet vendimtare në Ligën e Kampionëve.

Pra, në fakt, mungesa e Ramos nuk ka qenë domosdoshmërisht një katastrofë deri më tani, por ka qenë zhgënjyese për tifozët e klubit që nuk e kanë parë atë të luajë ende.

Saul Niguez

Në atë që ishte një marrëveshje mjaft e çuditshme huazimi e bërë për të liruar hapësirë ​​për pagën e Antoine Griezmann në Atletico Madrid, Saul Niguez u nënshkrua nga kampionët evropianë Chelsea, në një përpjekje për të shtuar thellësinë në mesfushën e tyre.

Pavarësisht se tashmë mburret me treshen më të mirë të mesfushës në Ligën Premier me Jorginho, N’Golo Kante dhe Mateo Kovacic, nënshkrimi i Saulit u mirëprit nga tifozët fillimisht.

Që atëherë, reprezentuesi spanjoll me të vërtetë ka luftuar për t’u përshtatur, me debutimin e tij kundër Aston Villas që nuk ishte asgjë më pak se një makth. Saul ka dështuar t’i tregoj vlerat deri tani.

Luuk de Jong

Nënshkrimi i Barcelonës në ditën e fundit me Luuk de Jong nuk mund të dukej më shumë sesa si dëshpërim.

Ronald Koeman u lejua të sillte një lojtar që ai e njihte nga kombëtarja holandeze, ndërsa tifozët duhej të shikonin me tmerr ndërsa Antoine Griezmann u largua dhe u zëvendësua nga një sulmues i cili shënoi vetëm katër gola në 34 paraqitje të La Liga për Sevillan në sezonin e fundit.

Mund të jetë e ashpër përfshirja e De Jong në këtë listë, ndoshta sepse ai në thelb po performon në mënyrën që prisnin shumica e tifozëve neutral.

Ai nuk është një lojtar që është mjaft i mirë për një ekip të reputacionit të Barcelonës dhe ne po e shohim atë të luajë me dhimbje sa herë që shfaqet në fushë.

Eric Garcia

Barcelona shpresonte se historia do të përsëritej kur ata zgjodhën të sillnin Eric Garcia në klubin ku ai ishte rritur pas një kohe të shkurtër me Manchester City, por shenjat e hershme janë se Garcia nuk është Gerard Pique.

Mbrojtja e Los Cules ka bërë shfaqje mjaft të dobëta këtë sezon dhe Garcia shpesh ka qenë në qendër të tyre, më së shumti në humbjen 3-0 ndaj Benfica në Ligën e Kampionëve, ku qendërmbrojtësi u demolua plotësisht nga Darëin Nunez para se të ndëshkohej me të kuq tre minuta para fundit.

Garcia vështirë se ka hyrë në një situatë ideale në Camp Nou këtë sezon, por shfaqjet e tij kanë qenë shumë poshtë nivelit, gjë që mund ta detyrojë Barcelonën të nënshkruajë me një mbrojtës tjetër në të ardhmen e afërt.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Serie A
Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

La Liga
Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Premier League
Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Premier League
Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boks
Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Premier League
Kalo në kategori