LAJMI I FUNDIT:

Sëmundja e Bruce Willis pretendohet ta ketë zanafillën nga një aksident në xhirimet e “Tears of the Sun”

Sëmundja e Bruce Willis pretendohet ta ketë zanafillën nga një aksident në xhirimet e “Tears of the Sun”
(Foto: Columbia Pictures)

Deklarata për gjendjen shëndetësore të Bruce Willis tronditi botën e kinemasë. Një nga fytyrat më të famshme të Hollywood vuan nga një sëmundje që e pengon të komunikojë siç duhet dhe i la të tronditur fansat e tij.

Reklama

Tani, nëntë muaj më vonë, po flitet për origjinën e mundshme të sëmundjes së aktorit.

Ylli i njohur i filmave aksion, i cili kohët e fundit luajti në filma me buxhet të ulët, pati një aksident gjatë xhirimit të një filmi në vitin 2003, dhe kjo spekulohet të ketë qenë shkaku i afazisë së tij.

Në njoftimin për sëmundjen e tij, mbeti i panjohur shkaku i sëmundjes për publikun e gjerë, jo për rrethin e tij më të ngushtë, i cili ka lënë të kuptohet ditët e fundit se shenjat e sëmundjes ishin të dukshme prej vitesh.

Gazeta gjermane Filmstarts ka ngritur një dyshim, sipas të cilit, një aksident gjatë xhirimeve të “Tears of the Sun” mund të ketë qenë shkaku i sëmundjes së tij.

Siç transmeton Marca, një predhë e kishte goditur aktorin në kokë, ndërsa aksidenti në fjalë ka ndodhur kur Willis po e xhironte filmin e vitit 2003 me tematikë lufte.

Për shkak të kësaj, aktori e kishte paditur Revolution Studios për “dhimbje ekstreme mendore, fizike dhe emocionale”, si edhe menaxherin e efekteve speciale, Joe Pancake.

Afazia është një dëmtim i trurit që ndikon në komunikimin e një personi. Kjo sëmundje e pengon pacientin të flasë, por edhe t’i kuptojë njerëzit tjerë. Thashethemet erdhën nga rrethi i aktorit, pasi një mik anonim i tha The Sun në mars të vitit 2022 se ndryshimet te Bruce kishin nisur të vinin në pah para pesë vitesh. /Telegrafi/

(Foto: Columbia Pictures)

Në trend Magazina

Më shumë
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Magazina
Martohet portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Visar Bekaj

Martohet portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Visar Bekaj

Magazina
Kush është Camille Etienne - gruaja me të cilën dyshohet se Benjamin Millepied e tradhtoi aktoren Natalie Portman

Kush është Camille Etienne - gruaja me të cilën dyshohet se Benjamin Millepied e tradhtoi aktoren Natalie Portman

Magazina
Xhensila Myrtezaj paralajmëron këngën e re, ndan imazhe tërheqëse nga xhirimet e klipit

Xhensila Myrtezaj paralajmëron këngën e re, ndan imazhe tërheqëse nga xhirimet e klipit

Magazina
Kalo në kategori