Menaxhmenti i Chelseat, e kanë zgjedhur trajnerin e Napolit, Maurizio Sarri si pasardhës të Antonio Contes.

Sipas The Daily Mail, trajneri 59-vjeçar konsiderohet si zgjedhja e parë e Roman Abramovich.

‘The Blues’ janë duke marrë në konsideratë emra të njohur për trajner si Luis Enrique dhe Thomas Tuchel.

Trajneri i Napolit, Maurizio Sarri . (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Sarri ka një klauzolë për largimin e tij prej 7 milionë eurove.

Ai është në krye të listës pasi ditë më parë ka thënë se po e mendon largimin nga Serie A.

Napoli vetëm ka filluar të mendojë për zëvendësimin e tij.

Insigne dhe Sarri . (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Sarri bëri emër me Empoli kur në Serie A tregoi lojëra shumë të mira me këtë skuadër.

Ai është një nga trajnerët që zhvillon futbollin më të bukur në Evropë./Telegrafi/