Salah barazoi rekordin e Gerrardit në Ligën e Kampionëve

Mohamed Salah barazoi rekordin e Steven Gerrard te Liverpooli për më shumë gola në Ligën e Kampionëve në Anfield, pas golit kundër Milanit të mërkurën.

Salah shënoi në minutën e 48-të të ndeshjes në Ligën e Kampionëve, duke barazuar ndeshjen në 2-2 pasi përfundoi me sukses një asistim nga Divock Origi.

Ky ishte goli i 14-të i Salah në Ligën e Kampionëve në Anfield, duke shkuar në nivel me legjendën e Reds, Gerrard.

Rekordi i Salah në Ligën e Kampionëve

Salah kishte shënuar vetëm tre gola të Ligës së Kampionëve në karrierën e tij para se të transferohej te Reds nga Roma, por që atëherë ai është bërë golashënues serik në këtë garë.

Ylli egjiptian tani ka 26 gola në Ligën e Kampionëve për Liverpoolin, me më shumë se gjysmën e atyre që vijnë në shtëpi.

Një nga golat e tij më të paharrueshme erdhi nga Anfield, pasi ai shënoi golin hapës në finalen e Ligës së Kampionëve së vitit 2019 kundër Tottenham me një penallti në minutën e dytë. /Telegrafi/

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Pep Guardiola shpjegoi se pse ai nxori nga loja në kohën shtesë dy gjuajtësit më të mirë të penalltive

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës