LAJMI I FUNDIT:

Sa shumë gjëra kanë ndodhur nga hera e fundit kur Arsenali ishte i dyti (Foto)

Sa shumë gjëra kanë ndodhur nga hera e fundit kur Arsenali ishte i dyti (Foto)
Reklama

Arsenali ka arritur pas 11 viteve që të përfundojë në pozitën e dytë në tabelë dhe të jetë nën kampione e Anglisë.

Këtë gjë ‘Topçinjtë’, nuk e kanë arritur që nga stinori 2004/05 ku përfunduan në pozitën e dytë pas Chelseat me 83 pikë të tubuara.

Në rrjetet sociale ka shpërthyer shakaja me këtë sukses të Arsenalit pas 11 viteve në Ligën Premier.


Hera e fundit kur Arsenali përfundoi stinorin në pozitën e dytë, Robben ishte ende futbollist i Chelseat.

Robben

Hera e fundit kur Arsenali përfundoi stinorin në pozitën e dytë, Barcelona kishte vetëm një Ligë të Kampionëve të fituar, ndërsa tani ka pesë të tilla.

Barc

Hera e fundit kur Arsenali përfundoi stinorin në pozitën e dytë, Zlatan Ibrahimovic ende ishte një futbollist i Juventusit dhe deri më tani ai ka ndërruar edhe katër skuadra tjera duke luajtur për Interin, Barcelonën, Milanin dhe PSG-në.

Ibrahimovic

Hera e fundit kur Arsenali përfundoi stinorin në pozitën e dytë, Fernando Torres ishte kapiten i Diego Simeones ndërsa sot argjentinasi është trajner i sulmuesit spanjoll.

Torres

Hera e fundit kur Arsenali përfundoi stinorin në pozitën e dytë, portieri i tyre Petr Cech mbronte pa helmetë në kokë.

Cech

Këto janë disa shakatë dhe krahasimet që kanë bërë tifozët e futbollit nëpër rrjetet sociale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

Ligat tjera
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori