Roy Hodgson i bën favor të madh Liverpoolit, triumfon ndaj Cityt në Etihad

Aaron Wan-Bissaka dhe Leroy Sane (Foto: Jan Kruger/Getty Images/Guliver)

Ish-trajneri i Liverpoolit, Roy Hodgson, i ka bërë një favor shumë të madh ish-skuadrës së tij në garën për titull në Ligën Premier.

Crystal Palace ka arritur fitore befasuese ndaj Manchester Cityt me rezultat 2-3 në stadiumin Etihad.

City ishte dukshëm më i mirë, por mysafirët ishin të pagabueshëm në ato pak raste për gol që kishin.

Një fillim i mirë nga Man City, shënuan ndaj Crystal Palaces me anë të Ilkay Gundogan (Foto: Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

Rasin e parë për golin e kishin vendasit me anë të Bernardo Silva në minutën e 16-të, ndërsa goli erdhi nga Ilkay Gundogan në minutën e 27-të.

Mysafirët befasuan me dy gola të shpejtë, së pari shënuan me anë të Jeffery Schlupp (33′) dhe Andros Townsend (35′). Në minutën e 51-të erdhi dhe goli i Luka Milivojevic nga pika e bardhë.

Festa te goli i Jeffrey Schlupp (Foto: Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

Në vazhdim City me gjithë forcat u fokusua në sulm, fillimisht rrezikoi me anë të Leroy Sane (78′), ndërsa golin e arriti Kevin De Bruyne (85′).

Në vazhdim skuadra e Pep Guardiolas kërkoi golin, por mysafirët u vendosën mirë dhe nuk lejuan një tjetër gol.

Roy Hodgson i bën tifozëve të Liverpoolit dhuratën më të mirë për festat e fundvitit (Foto: Jan Kruger/Getty Images/Guliver)

Kjo është humbja e dytë e Man Cityt këtë sezon, tani renditet në vendin e dytë me 44 pikë, katër pikë më pak se Liverpooli që prinë në PL. Crystal Palace ngjitet në vendin e 14 me 18 pikë.

Ndeshja e ardhshme e Cityt është kundër Leicester Cityt, ndërsa Crystal luan me Cardiffin. /Telegrafi/

Xabi Alonso ka vendosur një rekord të ri historik në futboll, pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve