LAJMI I FUNDIT:

Ronaldo teston vetën në një sport të ri dhe tifozët e quajnë si më të mirin në të

Ronaldo teston vetën në një sport të ri dhe tifozët e quajnë si më të mirin në të

Cristiano Ronaldo ka testuar në një sport të ri dhe ai tashmë është etiketuar si “lojtari më i madh i të gjitha kohërave” në të.

Reklama

Sezoni i 38-vjeçarit, i cili pa një largim shpërthyes nga Manchester United në dhjetor, përfundoi me zhgënjim muajin e kaluar.

Skuadra nga Arabia Saudite e legjendës portugeze, Al-Nassr e pushoi veteranin të mërkurën e kaluar për fitoren 3-0 ndaj Al Fateh.

Cristiano Ronaldo zbulon ndryshimin kryesor me të cilin duhej të mësohej në Arabinë Saudite
Lexo po ashtu Cristiano Ronaldo zbulon ndryshimin kryesor me të cilin duhej të mësohej në Arabinë Saudite

Por, ata tashmë ishin mposhtur në titullin e Ligës Pro Saudite pasi Al-Ittihad përfundoi pesë pikë përpara tyre.

Megjithatë, Ronaldo po rikuperohet nga ai zhënjim, pasi ai është aktualisht në Singapor për të promovuar një sërë nismash bamirësie që drejtohen nga miku i tij Peter Lim, manjati miliarder që zotëron skuadrën spanjolle Valencia.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë foli me fëmijët gjatë udhëtimit të tij përpara se të merrte pjesë në një lojë Padel, sporti me reketë i ngjashëm me tenisin.

Mendes zbulon për herë të parë se përse i ka ndarë rrugët me Cristiano Ronaldon
Lexo po ashtu Mendes zbulon për herë të parë se përse i ka ndarë rrugët me Cristiano Ronaldon

Legjenda e Real Madridit u brohorit nga një mori të rinjsh që ishin në oborr dhe më vonë postoi një fotografi në Instagram me mbishkrimin: “Së shpejti në Azi @primepadelsport – faleminderit për pjesëmarrjen!”.

Ronaldo dukej po aq i relaksuar me reketën në dorë sa edhe para portës.

Dhe pasi pamjet e tij duke luajtur u bënë virale, fansat e përshëndetën shpejt atë si mbretin e tij të këtij sporti, si dhe si një mbret futbolli.

'Super ushqimi' që po i mban në formë Ronaldon, Messin dhe Benzeman
Lexo po ashtu 'Super ushqimi' që po i mban në formë Ronaldon, Messin dhe Benzeman

Një fans komentoi: “Kjo është arsyeja pse Cristiano Ronaldo është tenisti më i madh padel i të gjitha kohërave”.

Një tjetër tha: “G.O.A.T im, edhe më i mirë në padel”. /Telegrafi/