LAJMI I FUNDIT:

Mendes zbulon për herë të parë se përse i ka ndarë rrugët me Cristiano Ronaldon

Mendes zbulon për herë të parë se përse i ka ndarë rrugët me Cristiano Ronaldon

Agjenti i futbollit, Jorge Mendes ishte një nga folësit kryesorë në një ngjarje të organizuar nga Klubi Kombëtar i Shtypit Sportiv Portugez (CNID) dhe la shumë të pranishëm të befasuar me komentet e tij gjatë samitit.

Reklama

Ai ka paralajmëruar se do të ketë marrëveshje të mëdha në këtë verë, pasi disa yje do të ndryshojnë skuadra.

“Do të ketë lajme së shpejti sepse do të ndodhin marrëveshje të mëdha këtë verë. Do të ketë disa transferime të profilit të lartë, por nuk mund të jap asnjë detaj, por disa nga marrëveshjet tashmë janë në diskutim”, ka deklaruar Mendes, ndërsa transmetohet nga A Bola.

'Super ushqimi' që po i mban në formë Ronaldon, Messin dhe Benzeman
Lexo po ashtu 'Super ushqimi' që po i mban në formë Ronaldon, Messin dhe Benzeman

Mendes siguroi se ai i referohej tregut evropian dhe gjithashtu aludoi për ligën vendase portugeze se do të jenë pa disa yje – pasi ka interesim të jashtëzakonshëm nga skuadrat e tjera brenda kontinentit të vjetër.

“Çdo vit, klubet portugeze e dinë se gjithmonë mund të mbështeten tek unë. Gjithmonë do të jem i përgatitur të përpiqem të zgjidh të gjitha problemet tuaja. Tashmë jam në kontakt me disa nga këto klube”, shtoi ai.

Kush është Ricky Regufe, njeriu që i qëndron afër Ronaldos dhe organizon gjithçka në jetën e tij të re në Arabinë Saudite - madje edhe kontratën 200 milionëshe në vit
Lexo po ashtu Kush është Ricky Regufe, njeriu që i qëndron afër Ronaldos dhe organizon gjithçka në jetën e tij të re në Arabinë Saudite - madje edhe kontratën 200 milionëshe në vit

Agjenti përfitoi gjithashtu nga ngjarja për të folur për Cristiano Ronaldon, me të dy individët që i ndërprenë lidhjet pas vitesh pune së bashku. Lëvizja me para të mëdha të sulmuesit veteran në skuadrën saudite Al Nassr ishte lëvizja e parë që nuk u realizua nga Mendes, por nga Ricardo Regufe. Mendes pohon se ai ende ka “një marrëdhënie të shkëlqyer personale” me sulmuesin dhe shtoi “Cristiano do të jetë gjithmonë në zemrën time”.

“Ai është një lojtar i veçantë dhe një person i veçantë për mua. Dhe të gjithë ne portugezët duhet të jemi krenarë që kemi pasur dhe vazhdojmë të kemi një lojtar si ai. Do ta them përgjithmonë: Ai ishte dhe është lojtari më i mirë në historinë e futbollit botëror”, ka shtuar më tej agjenti i futbollit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori