LAJMI I FUNDIT:

Dy mrekullitë e Nainggolanit zbehin ëndrrën e Interit për LK, por i japin shpresë Romës për titull (Video)

Dy mrekullitë e Nainggolanit zbehin ëndrrën e Interit për LK, por i japin shpresë Romës për titull (Video)

Roma ka fituar ndaj Interit në Giuseppe Meazza me rezultat 1-3 në Serie A, duke ndalur kështu ecurinë e mirë të zikaltërve në shtëpi prej tetë fitoreve.

Reklama

Ishte një ndeshje me raste nga të dy anët, por mysafirët ishin më konkret dhe fituan me meritë.

Goli i parë në takim erdhi nga Radja Nainggolan në minutën e 12-të dhe me rezultatin 1-0 përfundoi pjesa e parë.

Vendasit e filluan mirë pjesën e dytë, por Nainggolan doli erdh një herë në skenë me një gol të bukur nga distanca (56’).

Interi shënoi golin e nderit në minutën 81-të me anë të Mauro Icardit dhe ngjalli shkëndija shprese, por ata nuk zgjatën më shumë se pesë minuta, pasi Diego Perotti shënoi nga pika e bardhë për 1-3.

Pas kësaj fitore Roma vazhdon në vendin e dytë me 59 pikë, shtatë më pak se Jvuentusi në vendin e parë. Ndërsa Interi bie në vendin e gjashtë me 48 pikë, gjashtë më pak se Napoli në vendin e tretë që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Skuadra e drejtuar nga Luciano Spalletti në xhiron tjetër të Serie A luan ndaj Napolit, kurse djelmoshat e Stefano Piolit ndaj Cagliarit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

Premier League
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
Nga një pamje ferri, në një parajsë të vërtetë për lojtarët - brenda terrenit stërvitor të Newcastle United

Nga një pamje ferri, në një parajsë të vërtetë për lojtarët - brenda terrenit stërvitor të Newcastle United

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Negreira akuzon Barcelonën për ‘cinizëm’ dhe paralajmëron për ‘mashtrim procedural’

Negreira akuzon Barcelonën për ‘cinizëm’ dhe paralajmëron për ‘mashtrim procedural’

La Liga
Kane i thotë kryetarit të Tottenhamit ta shesë te Man Utd

Kane i thotë kryetarit të Tottenhamit ta shesë te Man Utd

Premier League
Kalo në kategori