LAJMI I FUNDIT:

Roma dhe Juventus i bashkohen skuadrave të mëdha në garë për Mudryk 

Roma dhe Juventus i bashkohen skuadrave të mëdha në garë për Mudryk 

Mykhalo Mudryk vazhdon të jetë njëri nga sulmuesit e rinj më të kërkuar në Evropë.

Talenti ukrainas ishte objektiv i klubeve të mëdha edhe gjatë afatit kalimtar veror, por Shakhtar refuzoi ofertat për të nga Arsenal, Everton, Bayer Leverkusen e West Ham United.

Por duke marrë parasysh formën fantastike që po tregon në këtë fillim sezoni, interesim për Mudryk kanë shfaqur edhe Real Madrid, PSG, Chelsea e Manchester United.


Garës së fundmi i janë bashkuar edhe dy top klubet italiane, Roma dhe Juventus.

Calciomercato ka raportuar se drejtuesit e dy skuadrave tanimë kanë kontaktuar Shakhtar Donetskin për të kërkuar informacione për Mudryk.

Madje besohet se Roma ka bërë një ofertë zyrtare prej 30 milionë eurove për lojtarin, ofertë që është refuzuar nga Shakhtar Donetsk, me klubin ukrainas që synon të fitojë 50 milionë euro nga shitja e yllit të saj.

21-vjeçari në 10 ndeshjet e para mes Ligës së Kampionëve dhe Superligës së Ukrainës ka shënuar pesë gola dhe ka asistuar në 10 të tjerë.

Gjithsesi largimi i tij në janar nga Shakhtar duket i pashmangshëm, por mbetet të shihet se kush do ta fitojë garën për shërbimet e sulmuesit anësorë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Përfaqësueset
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori