LAJMI I FUNDIT:

Rita Ora në dokumentarin e ri të ‘National Geographic’ për ngjitjet e saj në terrene të thepisura

Rita Ora në dokumentarin e ri të ‘National Geographic’ për ngjitjet e saj në terrene të thepisura

Ylli i muzikës pop, Rita Ora, është rehat në skenë, por si ia del shumë mirë të ngjisë edhe një mal në Luginën e Zjarrit.

Ajo iu bashkua aventurierit britanik dhe themeluesit të Outdoors.com, Bear Grylls në shkretëtirën e Nevadës në episodin e kësaj jave të “Running Wild: The Challenge”, që transmetohet të dielën në National Geographic.


Përshkruesi i shfaqjes thotë: “Bear Grylls e çon kantautoren, aktoren dhe stilisten Rita Ora në një aventurë në Luginën e Zjarrit. Udhëtimi fillon në aksion me oktan të lartë me çiftin që hidhet me parashutë nga një lartësi prej 3,500 metrash, duke u zhytur në terrenin e shkretë”, shkruan American Songwriter.

Foto: National Geographic

Bear i mëson Ritës se si të lundrojë, të gjejë ujë dhe të ngjitet në shkëmb, ndërsa ai e përgatit atë të fitojë nxjerrjen e saj në ditën e dytë.

Kantautori amerikan ka një vështrim ekskluziv nga episodi, gjersa Rita përballet me frikën e saj në majë të një shkëmbi.

Në episod, ju mund të shikoni këngëtaren dhe aktoren duke provuar një darkë mbi një zjarr kampingu, duke u hedhur me parashutë nga 3,500 metra dhe të mësoni nga Grylls se si të lundroni në terrene të panjohura dhe si të ngjiteni në shkëmb. /Telegrafi/

Foto: National Geographic

Foto: National Geographic

Në trend Magazina

Më shumë
Monika Salihu: Mbrëmjen që jam eliminuar, nuk erdhi askush nga familjarët të më merrte

Monika Salihu: Mbrëmjen që jam eliminuar, nuk erdhi askush nga familjarët të më merrte

Magazina
Me pantallona si të ushtrisë dhe pallto masive, Rita Ora shfaqet e lodhur pas largimit nga festa me bashkëshortin

Me pantallona si të ushtrisë dhe pallto masive, Rita Ora shfaqet e lodhur pas largimit nga festa me bashkëshortin

Magazina

"Doktori nuk t’i ka bërë mirë të pasmet" - Linda Halimi e ashpër ndaj Edona Jamesit

Magazina
Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Magazina
“Të ka rrahur babi shumë”, Buci kalon kufijtë në debatin me Azemin

“Të ka rrahur babi shumë”, Buci kalon kufijtë në debatin me Azemin

Magazina
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
Kalo në kategori