LAJMI I FUNDIT:

National Geographic

28 Artikuj

Rita Ora bërtet me të madhe ndërsa hidhet nga 4,500 metra lartësi gjatë dokumentarit të ri për ‘National Geographic’

Rita Ora bërtet me të madhe ndërsa hidhet nga 4,500 metra lartësi gjatë dokumentarit të ri për ‘National Geographic’

TV / Film
Rita Ora në dokumentarin e ri të ‘National Geographic’ për ngjitjet e saj në terrene të thepisura

Rita Ora në dokumentarin e ri të ‘National Geographic’ për ngjitjet e saj në terrene të thepisura

TV / Film
“National Geographic”: Këtë verë suksesi u takon plazheve shqiptare

“National Geographic”: Këtë verë suksesi u takon plazheve shqiptare

Shqipëri
“National Geographic”: Shqipëria krijon parkun e parë kombëtar lumor në botë

“National Geographic”: Shqipëria krijon parkun e parë kombëtar lumor në botë

Shqipëri
Viti 1972: Viti i mbrapshtë

Viti 1972: Viti i mbrapshtë

Agron Shala
National Geographic për shqiptarët, nëntor 1912: As vdekja nuk i tund nga vendi

National Geographic për shqiptarët, nëntor 1912: As vdekja nuk i tund nga vendi

Histori
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1920, 1930, 1940… 2020!?

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1920, 1930, 1940… 2020!?

Agron Shala
Viti 1980: Vdiq Kardeli, vdiq Tito… “edhe unë sot nuk po ndihem aq mirë”!

Viti 1980: Vdiq Kardeli, vdiq Tito… “edhe unë sot nuk po ndihem aq mirë”!

Agron Shala
Osama bin Laden mund të ketë fshehur mesazhe të koduara në video porno, e bënte për të komunikuar fshehtas me bashkëpunëtorët në Al-Qaeda

Osama bin Laden mund të ketë fshehur mesazhe të koduara në video porno, e bënte për të komunikuar fshehtas me bashkëpunëtorët në Al-Qaeda

Nga Bota
Shërbimi i transmetimit Disney + fillon në fund të vitit (Video)

Shërbimi i transmetimit Disney + fillon në fund të vitit (Video)

Lajme Teknologji
“National Geographic”: Butrinti, qyteti i dëshiruar antik (Video)

“National Geographic”: Butrinti, qyteti i dëshiruar antik (Video)

Shqipëri
Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

Interesante
Shumëkëmbëshi kinez dhe gjarpri gjigant, u rrotulluan të bashkuar në betejën rrëqethëse (Video)

Shumëkëmbëshi kinez dhe gjarpri gjigant, u rrotulluan të bashkuar në betejën rrëqethëse (Video)

Interesante
Forografia në National Geographic, paraqet Kosovën me mbeturina

Forografia në National Geographic, paraqet Kosovën me mbeturina

Kosovë
National Geographic e rendit Prizrenin në mesin e 25 qyteteve ikonike të Evropës

National Geographic e rendit Prizrenin në mesin e 25 qyteteve ikonike të Evropës

Çfarë të vizitosh
National Geographic: Kemi qenë racistë për dekada të tëra

National Geographic: Kemi qenë racistë për dekada të tëra

Nga Bota
National Geographic rekomandon dhjetë zonat që duhet vizituar më 2018, mes tyre edhe Shqipërinë (Foto)

National Geographic rekomandon dhjetë zonat që duhet vizituar më 2018, mes tyre edhe Shqipërinë (Foto)

Shqipëri
Bunkerët e Shqipërisë në National Geographic (Foto)

Bunkerët e Shqipërisë në National Geographic (Foto)

Shqipëri
National Geographic publikon imazhet më të bukura të natyrës (Foto)

National Geographic publikon imazhet më të bukura të natyrës (Foto)

Interesante
Fotot më të bukura të vitit të National Geographic (Foto, +16)

Fotot më të bukura të vitit të National Geographic (Foto, +16)

Interesante
Dhjetori do të jetë muaj me shumë fenomene dhe aktivitete qiellore (Foto)

Dhjetori do të jetë muaj me shumë fenomene dhe aktivitete qiellore (Foto)

Interesante
‘Mona Lisa’ afgane, mund të dënohet 14 vjet burg, për falsifikim dokumentash

‘Mona Lisa’ afgane, mund të dënohet 14 vjet burg, për falsifikim dokumentash

Nga Bota
Këto emisione shikohen më shumë në Maqedoni

Këto emisione shikohen më shumë në Maqedoni

Venhar Ramadani
National Geographic cilëson Kosovën si një ndër vendet me bukuritë më të rralla natyrore në rajon (Foto)

National Geographic cilëson Kosovën si një ndër vendet me bukuritë më të rralla natyrore në rajon (Foto)

Sporte tjera