LAJMI I FUNDIT:

Shërbimi i transmetimit Disney + fillon në fund të vitit (Video)

Shërbimi i transmetimit Disney + fillon në fund të vitit (Video)

Disa muaj pasi njoftoi për krijimin e një shërbimi transmetimi, Disney ka bërë të ditur datën e fillimit dhe çmimi që ka për muaj.

Tamam në kohën e festave, Disney + do të fillojë më 12 nëntor, shërbimin që kërkon 6.99 dollarë në muaj – pagesa për një vit, kushton 69.99 dollarë, transmeton Telegrafi.

Shikuesit kanë mundësi të shikojnë disa prej filmave më të mirë nga Disney, përfshirë Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic dhe shërbime tjera.

Abonentët mund të shikonin edhe shumë materiale tjera, që janë në pronësi të Disney, sikur 20th Century Fox, që e ka blerë kohë më parë.

Gjatë vitit të parë, në librarinë e Disney + do të ketë 7,500 episode televizive dhe 500 filma, ndërsa të gjitha mund të blihen nëpërmjet platformës së kompanisë. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Teknologji

Më shumë
Investitori i ChatGPT-s: Inteligjenca Artificiale mund të lirojë njerëzimin nga nevoja për të punuar

Investitori i ChatGPT-s: Inteligjenca Artificiale mund të lirojë njerëzimin nga nevoja për të punuar

Teknologji
Italia ndalon ChatGPT-n

Italia ndalon ChatGPT-n

Teknologji
Gruaja belge fajëson chatbot-in e inteligjencës artificiale për vdekjen e burrit të saj

Gruaja belge fajëson chatbot-in e inteligjencës artificiale për vdekjen e burrit të saj

Teknologji
Apple fiton apelin kundër vendimit të Britanisë së Madhe për të hetuar shfletuesin e saj mobil

Apple fiton apelin kundër vendimit të Britanisë së Madhe për të hetuar shfletuesin e saj mobil

Teknologji
Prezantohet telefoni i mençur OnePlus 11 Concept me teknologjinë Active CryoFlux

Prezantohet telefoni i mençur OnePlus 11 Concept me teknologjinë Active CryoFlux

Teknologji
Microsoft sjell inteligjencën e tij artificiale në aplikacionin Bing për iPhone dhe Android

Microsoft sjell inteligjencën e tij artificiale në aplikacionin Bing për iPhone dhe Android

Teknologji
Kalo në kategori