Raportimet e fundit që vijnë nga Spanja dhe Italia, shkruajnë se Juventus mund të përpiqet të sjellë Ivan Rakitic nga Barcelona në këmbim të Federico Bernardeschit.

Propozimi ishte sugjeruar edhe gjatë verës, por kurrë nuk u realizua.

Tani La Repubblica, Calciomercato.com, Fichajes.net dhe Calciomercato.it, shkruajnë se ka mendime për ringjallje të kësaj ideje për afatin kalimtar të janarit.

Ivan Rakitic . (Foto: Alex Caparros/Getty Images)

Të dy lojtarët janë duke luftuar për më shumë minuta dhe mund të pranojnë një ndryshim mjedisi. një qira të re të jetës diku tjetër.

Rakitic ka qenë prej kohësh i lidhur me një kalim te Juventusi, por edhe me klube si Milan dhe Inter.

Federico Bernardeschi . (Foto: Chris Ricco/Getty Images)

Duket se shkarkimi i Ernesto Valverde dhe ardhja e Quique Setien mund të sjell ndryshime në Camp Nou dhe kroati e pret këtë gjë.

Sa për Bernardeschi, italiani ka një potencial të madh, por duket se ende nuk është gjetur pozita e tij ideale nën drejtimin e Maurizio Sarrit. /Telegrafi/