Ylli i Evertonit, Richarlison, ishte drejtpërdrejt në rrjetet sociale për të tallur Liverpoolin, pasi ata humbën titullin e Ligës Premier në ditën e fundit të sezonit.

Ishte një xhiro dramatike, pasi The Reds iu afruan kaq shumë parakalimit të Manchester Cityt të dielën, me skuadrën e Pep Guardiolës që ishte duke pësuar disfatë me dy gola diferencë ndaj Aston Villas.

Nëse skuadra e Jurgen Kloppit do të kishte arritur të kalonte në epërsi ndaj Wolves ndërsa City po humbiste, atëherë ata do të kishin shkuar në krye të tabelës.

Dikush përgënjeshtroi se Aston Villa kishte barazuar rezultatin ndaj Cityt, shikoni festën 'dëshpërues' të tifozëve të Liverpoolit Dikush përgënjeshtroi se Aston Villa kishte barazuar rezultatin ndaj Cityt, shikoni festën 'dëshpërues' të tifozëve të Liverpoolit

Kjo mund të kishte ndryshuar gjërat, nëse humori në Etihad Stadium do të ishte tensionuar edhe më shumë, por në vend të kësaj ishte skuadra e Guardiolës që mbrojti titullin dhe fitoi të katërtin në pesë vjet, duke u rikthyer për të mposhtur Villa 3-2.

Richarlison, i cili nuk ndan saktësisht një dashuri me fqinjët e tij Merseyside, kaloi shpejt në rrjetet sociale për të tallur rivalët lokal të Evertonit, duke postuar një gif të Thierry Henryt duke qeshur.

Sigurisht që kishte shumë reagime nga tifozët e Liverpoolit në Twitter, me shumë që vunë në dukje dështimet e vetë brazilianit këtë sezon.

Së pari, Everton në fakt humbi 5-1 në ditën e fundit të sezonit, pasi Arsenali i mundi ata në përpjekjet e tyre dëshpëruese për të përfunduar në top katërshe dhe për të rrëmbyer një vend në Ligën e Kampionëve.

Ndërsa Liverpooli ishte vetëm dy pikë larg fitimit të titullit të tyre të 20-të të ligës, Toffees kishte nevojë për fitoren e tyre të rikthimit të enjten e kaluar për të qëndruar edhe në ligë.

Ajo fitore ndaj Crystal Palace u pasua nga përballja e mëparshme e Richarlison me tifozët e Liverpoolit, pasi kishte kritika ndaj Jamie Carragher, të cilat eksperti i Sky Sports në të vërtetë i pëlqeu.

Deklaratë me klas nga Klopp pas shpalljes së Cityt si kampion i Ligës Premier Deklaratë me klas nga Klopp pas shpalljes së Cityt si kampion i Ligës Premier

Tifozët rivalë gjithashtu e shijuan një tjetër pjesë të asaj përballje në rrjetet sociale, duke theksuar se sulmuesi 25-vjeçar kishte shënuar vetëm 10 gola në ligë në këtë sezon, më pak se Teemu Pukki i Norwich.

Ish-sulmuesi i Watfordit nuk ishte i vetmi që arriti të trondiste tifozët e Liverpoolit të dielën, pasi dikush brenda Anfield e bëri shakanë e fundit.

Me dy ndeshjet pothuajse të përfunduara, dhe City fitoi 3-2, Reds më në fund kishin kaluar në epërsi kundër Wolves dhe e dinin se çdo gol nga Villa do t’u jepte atyre titullin.

Papritur tifozët brenda stadiumit filluan të brohorasin ndërsa lajmet qarkulluan se skuadra e Steven Gerrard kishte barazuar, por në fakt nuk ishte kështu. /Telegrafi/