Republika Çeke e nis mbarë, mposhtë Zvicrën me rezultat të ngushtë

Republika e Çekisë e ka nisur për mrekulli kampanjën në Ligën e Kombeve, duke marrë fitore.

Në stadiumin Sinobo në Pragë, Çekia ka arritur ta mposhtë Zvicrën me rezultat 2-1 për ta nisur mbarë kampanjën kualifikuese.

Vetëm pas 11 minutave lojë, vendasit kaluan në epërsi kur realizoi Jan Kuchta për 1-0.

Zviceranët arritën të barazonin rezultatin në 1-1, kur Okafor shënoi një minutë para fundit të pjesës së parë

Gjithsesi 45 minutat e para të kësaj sfide përfunduan në barazim 1-1.

Edhe pjesa e dytë nisi më mirë për Përfaqësuesen vendase, që në minutën e 58-të kaluan përsëri në epërsi.

Harkimin e Janktos në gol e dërgoi gabimisht zvicerani Sow për t’i dhënë epërsinë çekëve.

Deri në fund të ndeshjes Zvicra krijoi disa raste shënimi, por pa arritur ta gjenin golin e barazimit.

Tek Zvicra në këtë sfidë nga minuta e parë ishte kapiteni Granit Xhaka, derisa Xherdan Shaqiri u inkuadrua në lojë në minutën e 66-të.

Ndeshjen e radhës Republika Çeke do ta zhvilloj në udhëtim te Spanja, derisa Zvicra përballet me Portugalinë në Lisbonë. /Telegrafi/

Rënia e një prej më të mirëve në botë – e larguan nga klubi në ditën e dasmës, tani stërvitet me amatorë

Klopp thyen heshtjen për vendimin e Liverpoolit për emërimin e Arne Slot dhe zbulon këshillat që do t'i jepte zëvendësuesit të tij

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më