Ndeshja e gjashtë dhe ndoshta e fundit në serinë finale të “playoff” të ligës më të fortë të basketbollit në botë do të jetë edhe më e nxehtë.

Toronto Raptors është një fitore larg titullit të parë në histori të NBA-s gjersa për të tretën herë radhazi e synon Golden State Warriors.

Kjo e fundit ka bilanc prej dy fitoreve gjersa Raptors kanë fituar tri herë ndërsa për titullin e kampionit duhen katër triumfe.

Alfonzo McKinnie (Foto by Jonathan Ferrey/Getty Images/Guliver)

Megjithatë, gjatë ditës së djeshme është shënuar një rekord sa i përket çmimit të një bilete në parket.

Një fans i “Luftëtarëve” ka paguar rreth 70 mijë dollarë gjersa për dy vende në parket ka paguar në total 138574 dollarë.

Kevin Durant pas operacionit të suksesshëm: Shihemi shumë shpejt në parket Kevin Durant pas operacionit të suksesshëm: Shihemi shumë shpejt në parket

Ndryshe, takimi mes këtyre të dyja skuadrave do të zhvillohet nesër, me fillim në ora 03:00. /Telegrafi/