Dy ditë pas kthimit të pasuksesshëm në parket dhe lëndimit të ri, Kevin Durant i është nënshtruar një operacioni të suksesshëm.

Super ylli i Golden State Warriors dhe lojtari më i mirë në dy finalet e fundit, luajti vetëm 11 minuta në takimin e pestë kundër Toronto Raptors, kur sërish u lëndua rëndë dhe më nuk u kthye në parket.

Ai ka publikuar një fotografi në llogarinë personale në Instagram teksa i është drejtuar edhe fansave të basketbollit.

“Unë do të doja t’ju informoj se me të vërtetë kam lënduar thembrën e Akilit. Kam kryer një operacion që kaloi me sukses. Rruga ime e rikthimit tashmë ka filluar”.

“Basketbolli është dashuria ime më e madhe dhe kam dashur të luaj atë natë, sepse kjo është ajo që bëj unë. Doja të ndihmoja shokët në titullin e tretë radhazi. Unë e di se vëllezërit e mi mund të fitojnë ndeshjen e gjashtë”, shkroi Durant.

Ndryshe, takimi mes këtyre të dyja skuadrave do të zhvillohet nesër, me fillim në ora 03:00. /Telegrafi/

View this post on Instagram

What’s good everybody I wanted to update you all: I did rupture my Achilles. Surgery was today and it was a success, EASY MONEY My road back starts now! I got my family and my loved ones by my side and we truly appreciate all the messages and support people have sent our way. Like I said Monday, I'm hurting deeply, but I'm OK. Basketball is my biggest love and I wanted to be out there that night because that’s what I do. I wanted to help my teammates on our quest for the three peat. Its just the way things go in this game and I'm proud that I gave it all I physically could, and I'm proud my brothers got the W. It's going to be a journey but I'm built for this. I’m a hooper I know my brothers can get this Game 6, and I will be cheering  with dub nation while they do it.

A post shared by 35 (@easymoneysniper) on Jun 12, 2019 at 12:54pm PDT