Reali mund Gremion në finale të Kupës së Botës për Klube, mbretërit nuk bien nga froni (Video)

Real Madridi fitoi ndaj Gremios në finale të Kupës së Botës për Klube me rezultat 1-0.

Se Los Blanocs e merituar fitoren e tregon fakti se klubi brazilian nuk gjuajti asnjëherë në portë.

Luka Modric gjatë një aksioni (Getty Images)

Pjesa e parë ishte me raste, por jo edhe aq të rrezikshme. Reali provoi disa herë me Cristiano Ronaldon dhe Karim Benzema, por dyshja sulmuese dështuan të shënojnë.

Cristiano Ronaldo gjatë një dueli me një lojtar të Gremios (Getty Images)

Golin e fitores e shënoi Ronaldo nga gjuajta e lirë në minutën e 53-të.

Në vazhdim klubi spanjoll provoi me Toni Kroos, Benzeman dhe Gareth Balen.

Ronaldo duke festuar golin e fitores (Getty Images)

CR7 bëhet lojtari i parë në histori që shënon në dy finale të Kupës së Botës për Klube. /Telegrafi/

Dortmundi

Dortmundi "zbrazë" konton e Real Madridit - skuadra gjermane fiton një tjetër pjesë të shumë nga shitja e Bellingham

"Shpresoj të turpërohen në finale", Sneijder i uron më të keqen Man Unitedit shkaku i veprimeve të një lojtarit

Ekskluzive: Nuk u pagua tre muaj nga Antalyaspori, FIFA i jep të drejtë Zymer Bytyqit - shkëputet kontrata

Romak Zeqiri
Vetëm pesë lojtarë janë

Vetëm pesë lojtarë janë "të paprekshëm" te Barcelona - të tjerët janë në shitje

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal