Real Madridi fitoi ndaj Gremios në finale të Kupës së Botës për Klube me rezultat 1-0.

Se Los Blanocs e merituar fitoren e tregon fakti se klubi brazilian nuk gjuajti asnjëherë në portë.

Luka Modric gjatë një aksioni (Getty Images)

Pjesa e parë ishte me raste, por jo edhe aq të rrezikshme. Reali provoi disa herë me Cristiano Ronaldon dhe Karim Benzema, por dyshja sulmuese dështuan të shënojnë.

Cristiano Ronaldo gjatë një dueli me një lojtar të Gremios (Getty Images)

Golin e fitores e shënoi Ronaldo nga gjuajta e lirë në minutën e 53-të.

Në vazhdim klubi spanjoll provoi me Toni Kroos, Benzeman dhe Gareth Balen.

Ronaldo duke festuar golin e fitores (Getty Images)

CR7 bëhet lojtari i parë në histori që shënon në dy finale të Kupës së Botës për Klube. /Telegrafi/